9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ ۱۱:۵۷:۴۵
کد مطلب:  1397763
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی :
روش و سیره شهدا را در کلاس های درس بازگو کنیم

به مناسبت گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همچنین اربعین دانشمند هسته ای شهید محسن فخری زاده مراسم گرامیداشت و برنامه ختمه قرآن با حضور معاون جانشین سپاه سپاه انصارالمهدی زنجان و مدیر کل آموزش و پرورش استان در جمع کارکنان اداره کل در محل سالن تجلی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ، در این مراسم حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه سردار سلیمانی و دانشمند هسته‌ای فخری‌زاده ابراز داشت: ما هرگز نباید عظمت و جانفشانی های شهدا را در کشور فراموش نماییم و همواره خود را مدیون آنان می دانیم .

وی با اشاره به جانفشانی های شهدای در هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم بیان کرد: سردار سلیمانی همواره خود را سرباز وطن و ولایت فقیه می دانست و باید بدانیم این فرمانده ها  و الگوها جامعه هرگز از اذهان ملت ما فراموش نخواهد شد.  

مظفری ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس دشمن با تمام امکانات و تجهیزات وارد عرصه نبرد شده بود چون از انقلاب اسلامی ،  فکر و اندیشه امام راحل می ترسید و اکنون به عظمت خون شهدا،  ایران در جهان نقش آفرینی می کند.

این مقام مسئول  در ادامه تصریح کرد:  ما باید روش و سیره شهدا را در کلاس های درس  بازگو کنیم تا دانش آموزان بدانند کشور چگونه از دست دشمنان محفوظ مانده است.

مظفری همچنین با اشاره به ویژگی های  شخصیتی سردار سلیمانی اظهارداشت : ما نباید نگاه فردی داشته باشیم و باید  از خرد جمعی  در پیشبرد امور بهره ببریم و با عمل به توصیه این شهیدان همواره رهرو خوبی برای آنان باشیم .

طهماسبی جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی ابراز داشت : با شهادت سردار سلیمانی آمریکا علناً حقوق بشری را زیر پا گذاشت و به فرموده مقام معظم رهبری ، مقابله با آمریکا جهانی شد .

وی با اشاره به ویژگی ها و شاخصه های مکتب شهید سلیمانی ابراز داشت : عشق به اسلام ناب و اهل بیت، دنیا گریزی، تلفیق دیانت و سیاست ، بصیر بودن ، فراجناحی و پایبندی به تکالیف شرعی ، در کنار مردم بودن ، پاسداری از ارزش ها و رعایت عدالت اجتماعی از جمله ویژگی های مکتب شهید سلیمانی است که هم در گفتار و هم در عمل این شهید بزرگوار جاری بود که حضور باشکوه مردم از تمامی اقشار در مراسم تشییع سردار سلیمانی نشان از جاذبه و محبوبیت وی بود.

جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی زنجان ادامه داد : سردار سلیمانی، توطئه جهانی در راستای ایجاد  خاورمیانه بزرگ را در منطقه نقشه بر آب کرد و دولت سازی هایی که توسط دشمنان در منطقه ترسیم شده بود را ناکام گذاشت.

طهماسبی با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی تربیت افرادی چون شهید سردار سلیمانی حججی و سردار همدانی ها است، اظهارداشت: ما باید مکتب حاج قاسم سلیمانی را به نسل جوان انتقال دهیم که در این عرصه نقش فرهنگیان  عزیز پررنگ تر است .

 

 

به اشتراک بگذارید :