2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1397557
از سوی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد:
واگذاری تمامی امور مربوط به مهدهای کودک و سایر مراکز نگهداری کودکان به وزارت آموزش و پرورش

 حسن روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه جلسه 834 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 25 آذر 1399 با عنوان ماده واحده "کلیات ساماندهی امور مربوط به مهدهای کودک" را ابلاغ کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، این ماده واحده به قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده است و بر اساس آن تمامی امور مربوط به مهدهای کودک و سایر مراکز نگهداری کودکان اعم از صدور مجوز، برنامه‌ریزی، هدایت و نظارت، تقویت استانداردها و ارزیابی، به منظور ساماندهی امور مرتبط با تعلیم و تربیت دوره کودکی به وزارت آموزش و پرورش محول شده است.

 

همچنین در تبصره این ماده واحده تأکید شده است: اساسنامه مرکز یا سازمان مربوطه که وابسته به وزارت آموزش و پرورش است، ظرف مدت یک ماه توسط وزارت آموزش و پرورش با همکاری شورای تخصصی تحول و نوسازی آموزشی، تدوین و به شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت تصویب ارائه شود.

 

 

 

متن کامل ماده واحده "کلیات ساماندهی امور مربوط به مهدهای کودک" ابلاغ شده از سوی دکترحسن روحانی، رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به شرح ذیل است:

 

 

 

قوه قضائیه

 

مجلس شورای اسلامی

 

وزارت آموزش و پرورش

 

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

 

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

 

 

 

ماده واحده "کلیات ساماندهی امور مربوط به مهدهای کودک" که در جلسه 834 مورخ 25 آذر 99 شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، بشرح ذیل برای اجرا ابلاغ می‌گردد:

 

ماده واحده: بمنظور ساماندهی امور مرتبط با تعلیم و تربیت دوره کودکی، تمامی امور مربوط به مهدهای کودک و سایر مراکز نگهداری کودکان اعم از صدور مجوز، برنامه‌ر یزی، هدایت و نظارت، تقویت استانداردها و ارزیابی به وزارت آموزش و پرورش محول می‌شود.

 

تبصره: اساسنامه مرکز یا سازمان مربوطه که وابسته به وزارت آموزش و پرورش است، ظرف مدت یک ماه توسط وزارت آموزش و پرورش با همکاری شورای تخصصی تحول و نوسازی آموزشی، تدوین و به شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت تصویب ارائه می‌گردد. مرکز یا سازمان مربوطه، مسئولیت امور مرتبط با تعلیم و تربیت کودک را عهده‌دار خواهد بود

 

به اشتراک بگذارید :