24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ ۰۷:۴۲:۲۵
کد مطلب:  1397045
همکار هنرمند شاغل در آموزش و پرورش پیربکران:
بیشترِ مهارت های هنری را ، با کار و تمرین کسب کردم

وقتی از شوق و ذوقی که به کار خود دارد سخن می گوید می توان عشق او به فعالیت در آموزش و پرورش را دید، بانوی نیروی خدماتی اما هنرمندِ شاغل در آموزش و پرورش منطقه پیربکران در زمینه هایی فعالیت می کند که کمتر کسی می تواند حتی در مسیر یکی از آنها قدم بردارد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش پیر بکران، مریم رضایی، نیروی خدماتی دبستان حضرت رقیه و کانون حضرت زینب (س) پیربکران، علاوه بر مهارت در پخت و تزیینِ کیک و شیرینی، در تهیه دسر، تزیینات شب یلدا و سفره هفت سین، حکاکی میوه، تزیین غذا و تزیین حنا نیز مهارت دارد. همچنین نمایشگاهی نیز از آثار وی در نمایشگاه های نقاشی، دوخت چهل تکه، ترمه دوزی و کار با ساقه گندم برگزار شده است.

رضایی پانزده سال سابقه فعالیت در آموزش و پرورش دارد و در بخش خدمات فعالیت می کند. وی در خصوص شرایط خود در آموزش و پرورش اظهار داشت: از ایفای نقش خدمات خوشحالم، همین که با ایجاد فضای تمیز و شاداب در مدرسه موجب شادمانی و خرسندی همکاران می شوم و با یک چای خوشرنگ در ساعتِ استراحت، خستگی را از وجودشان بیرون می آوَرم، احساسِ خوبی را تجربه می کنم.

رضایی با وجود اشتغال در سِمَتِ خدمات در دو مدرسه، به صورت همزمان به تحصیل پرداخته و اکنون دارای مدرک کارشناسی روان شناسی عمومی است. وی معتقد است کارهای هنری به او توانایی دوچندان بخشید تا سختی های کار برای او کمتر شود. رضایی ورودش به کانون فرهنگی حضرت زینب (س) منطقه پیربکران و تشویق های مدیر این مجموعه را از عوامل شکوفایی توانایی های هنری و برگزاری نمایشگاه های آثارش دانست و ادامه داد: نقاشی و پختِ کیک و شیرینی را از دوستانم آموختم، اما بیشترِ مهارت های هنری را ، تنها با کار و تمرین کسب کردم.

وی تاکید کرد: با استقبال مدیران از کارگاه های هنری و تجهیزِ بیشترِ کانونهای فرهنگی و اختصاص مربیان و معلمانِ متخصص و کارآزموده در ساعات موظف می توان وضعیت آموزش و پرورش در حوزه فعالیت های هنری را بهبود بخشید.

 

به اشتراک بگذارید :