8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ ۱۰:۵۱:۰۲
کد مطلب:  1396545
مدیر کل آموزش و پرورش زنجان در سومین جلسه‌ شورای برنامه‌ریزی سازمان دانش‌آموزی:
سازمان دانش آموزان را برای پذیرش مسئولیت در آینده آماده می‌کند

سومین جلسه‌ شورای برنامه‌ریزی سازمان دانش‌آموزی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاون پرورشی و فرهنگی، رئیس سازمان دانش‌آموزی و سایر مسئولین، تشکیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان،حسن مظفری مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در جلسه شورای برنامه ریزی سازمان ضمن عرض تسلیت شهادت‌ بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین شهادت مظلومانه‌ سردار سلیمانی، عنوان کرد: سازمان دانش‌آموزی تشکیلاتی در راستای تربیت اجتماعی دانش آموزان است و در تعلیم مهارت به دانش‌آموزان به عنوان مدیران تأثیرگذار آینده، نقش خطیری دارد.


مظفری گفت: باید تربیت دینی دانش‌آموزان، آموزش ارزش‌های اسلامی و ارزش‌های دفاع مقدس، اولویت اول سازمان دانش‌آموزی باشد. نقش ارتباطی دانش‌آموزان با دانش‌آموزان دیگر کشورها‌ی اسلامی و جهان، مهم‌ترین راهکار انتقال فرهنگ و ارزش‌های اسلامی -ایرانی به ملت‌های جهان است.

وی گفت: در واقع سازمان دانش‌آموزی تمرینی برای مدیریت و برنامه‌ریزی است که با آموزش نقش‌های اجتماعی به دانش‌آموزان و تمرین آن از زمان حال، آن‌ها را برای پذیرش مسئولیت در آینده آماده می‌کند.

مظفری اظهار کرد: تشکل‌های مختلف دانش‌آموزی خصوصا مجلس دانش‌آموزی و خبرگزاری پانا کوتاه‌ترین مسیر برای انتقال مسائل و مشکلات موجود در مدارس و جامعه به مسئولین ذیربط هستند و باید فرصت بیان مشکلات و پیشنهادات برای دانش‌آموزان فراهم شود.

در ادامه‌ جلسه جعفر گنج‌خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن تشکر از برنامه‌های سازمان دانش‌آموزی گفت: سازمان دانش‌آموزی ظرفیت ارزشمندی برای آموزش و پرورش است و باید برنامه‌های سازمان دانش‌آموزی به سمت آموزش مهارت سوق داده شود و برنامه‌های تربیتی در کنار آموزش مهارت ارائه شوند.

گنج خانلو تأکید کرد: باید برنامه‌های سازمان با محوریت مجازی برگزار شوند، چرا که در شرایط کنونی بهترین راه انتقال دانش، تجربیات و مهارت‌ها، فضای مجازی است.

همچنین در این جلسه رئیس سازمان دانش‌آموزی به تشریح فعالیت‌های سازمان پرداخت و ضمن تشکر از زحمات همکاران سازمان دانش‌آموزی، از لیلا محمدی معاون اسبق سازمان دانش‌آموزی تجلیل کرد.

گفتنی است در پایان جلسه از نشریه‌ الکترونیکی سازمان دانش‌آموزی رونمایی شد. این نشریه با عنوان «مدیر جوان» منتشر می‌شود که تاکنون سه شماره از این نشریه منتشر شده است.

به اشتراک بگذارید :