26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ ۱۲:۲۹:۰۲
کد مطلب:  1395855
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه مدرسه خیرساز جوادآباد:
خیرین مدرسه‌ساز معلم‌های عامل و عالم این جامعه هستند

با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، نماینده مردم شریف ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و دیگر مسئولان کشوری و استانی، آیین افتتاحیه مدرسه خیرساز جوادآباد برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: در ایامی هستیم که مزین و متبرک به نام مقدس حضرت زهرا سلام الله علیها است و هم چنین روزهایی را پشت سر می‌گذاریم که یک سال از شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی می‌گذرد، کسی که محبوب دلها بود و همواره به عنوان یک الگو باید برای همه جامعه معرفی شود چرا که اخلاص و صداقت در گفتار و رفتار این بزرگمرد می‌تواند سرلوحه همه آزادی‌خواهان جهان باشد.

وی در ادامه گفت خیرین مدرسه ساز معلمهای عامل و عالم این جامعه هستند و قطعاً تربیت صحیح پدر و مادر در ظل الطاف کریمانه خداوند متعال خیران مدرسه ساز را در این مسیر موفق کرده است.
کاظمی گفت: اگر اگر قرار باشد جامعه ای در مسیر درست حرکت کند قطعاً عمل شما  در ریشه‌یابی رفع مشکل‌های بنیادین این حرکت کار ساز است.

 این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت ما از زحمات شما سپاسگزاریم و قطعاً شما نیز باید از خدای متعال سپاسگزار باشید که توفیق حرکت شما را در این مسیر فراهم کرده است.
کاظمی در ادامه با اشاره به آیه ۲۹ سوره مبارکه فاطر که خدای متعال می‌فرماید{الَّذِینَ یَتْلُونَ کِتَابَ اللَّهِ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَنْفَقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِرًّا وَعَلَانِیَةً یَرْجُونَ تِجَارَةً لَنْ تَبُورَ} گفت: راه میانبر محبوب شدن، رشد کردن و به کمال رسیدن، اقامه نماز و انفاق در راه خدا در خفا و آشکار از آن چیزی که روزی‌مان شده است، می‌باشد، و عملکرد این دو خیر عزیز و نامگذاری این مدرسه به نام یکی از مفاخر علمی عصر حاضر مصداق انفاق جامعه ساز است.

مدرسه خیرساز ۶ کلاسه روستای زواره‌ور توسط آقایان طباطبایی و زندی ساخته شده است.

به اشتراک بگذارید :