9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ ۰۷:۵۳:۰۵
کد مطلب:  1395323
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان از منطقه بزینه رود بازدید کرد

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان و هیات همراه در ادامه برنامه بازدید از مناطق و نواحی در منطقه بزینه رود حضور یافت و از از نزدیک در جریان روند اجرای برنامه های فرهنگی و پرورشی این منطقه قرار گرفت .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، معاون پرورشی و فرهنگی استان در دیدار با امام جمعه زرین رود ضمن اشاره به فعالیت های فرهنگی هنری صورت گرفته در استان به نقش ائمه جمعه و جماعات در تبیین اهداف تربیتی اشاره کرد و گفت: به دو دلیل عمده ائمه محترم جمعه هادی و امین ارتقای فعالیت های فرهنگی تربیتی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مبانی نظری دستگاه تعلیم و تربیت در نظام اسلامی بر اساس آموزه های دینی می باشد و از طرفی سند تحول بنیادین برای ترویج و گسترش مفاهیم دینی توجه دارد لذا همکاری و هم افزایی با مجموعه های دینی و به ویژه ائمه محترم جمعه و جماعات برای ما ضروری است. در این دیدار حجت الاسلام عیوضی امام جمعه زرین رود نیز ضمن تشکر از فعالیت های درخشان در حوزه تعلیم و تربیت و بخش پرورشی در سالهای اخیر اضافه کرد: هیچ کار تبلیغی شریف تر و با اهمیت تر از تربیت نیست بنابراین ما خود را در اختیار مسائل تربیتی قرار داده ایم.

معاون پرورشی و فرهنگی استان همچنین در دیدار با امام جمعه شهر نوربهار ضمن اشاره به نقش روحانیت و امامان جمعه در حوزه تربیتی دانش آموزان به تعامل و هم افزایی بیشتر با ائمه جمعه برای رسیدن به اهداف تربیتی تاکید کرد.در این نشست حجت الاسلام ذوالقدر امام جمعه نوربهار نیز با استقبال از سخنان معاون پرورشی و فرهنگی استان از آمادگی روحانیت و ائمه جمعه در همکاری های فرهنگی تربیتی تاکید کرد.

گنج خانلو همچنین در این بازدید با شرکت در جلسه هم اندیشی مدیران، معاونان و مشاوران مدارس منطقه ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) به تبیین اصول اخلاقی و آرمانی ایشان پرداخت.

وی در ادامه ضمن اشاره به توانمند سازی حوزه مشاوران مدارس گفت: مشاوران باید در تقویت استعداد دانش آموزان نقش آفرین باشند. گنج خانلو با برشمردن ویژگی های یک مشاور مطلوب افزود: یک مشاور باید با تقوا، امین، صادق، با انصاف، دلسوز  و از همه این ها مهم تر باید نگاه هوشمندانه به مسائل تربیتی داشته باشد چراکه او الگوی دانش آموز در مدرسه است و نقش بسزایی در فرآیند تربیتی وآموزشی او دارد.

در این دیدار رییس و معاون پرورشی و تربیت بدنی منطقه و رییس اداره مشاوره اداره کل و سایر حاضرین به بیان مسائل و دیدگاه های خود در زمینه فرهنگی تربیتی پرداختند.

و در پایان با اهدای لوح از نفرات برتر حوزه پرورشی منطقه تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :