3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ ۰۸:۵۹:۳۱
کد مطلب:  1394123
در ملارد صورت گرفت؛
رونمایی از 6 عنوان کتاب در حوزه ی سوادآموزی

به مناسبت هفته سوادآموزی طی مراسمی از 6 عنوان کتاب که توسط مولفان حوزه سوادآموزی ملارد تالیف شده بود رونمایی شد.

گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ملارد، سجاد برنجی، فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ملارد، در تشریح این خبر گفت: به مناسبت هفته سوادآموزی و با حضور مسئولین از 6 عنوان کتاب که توسط مولفان حوزه سوادآموزی شهرستان ملارد تالیف گردیده ، رونمایی شد.

وی با اشاره به شخصیت های علمی و فرهنگی برجسته انقلاب اسلامی، مهمترین ویژگی انقلاب را فرهنگی و علمی بودن آن خواند و افزود : در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، به فرمان حضرت امام (ره) جنبش های علمی و فرهنگی  نظیر نهضت سوادآموزی شکل گرفت و این روند با ابلاغ سیاست های کلی علم و فناوری مبنی بر تقویت و گسترش گفتمان تولید علم و جنبش نرم‌افزاری در کشور توسط مقام معظم رهبری بر اهمیت موضوع رشد علمی و باسوادی تاکید ویژه ای داشته است.

وی بر استفاده از تمام ظرفیت ها برای ریشه کنی بی سوادی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: نرخ بی سوادی در کشور رو به کاهش است اما برای جامعه فرهنگی ایران اسلامی هنوز رضایت بخش نبوده و باید از تمامی ظرفیت ها برای ریشه کنی بی سوادی استفاده کنیم.

این مقام مسئول ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در سالهای اخیر در حوزه سوادآموزی شهرستان ملارد تصریح کرد: با توجه به اینکه امروز دنیای اطلاعات و ارتباطات رشد چشمگیری یافته ،انتظار می رود علاوه بر بحث سوادآموزی به تربیت شهروند مسئول و آگاه نیز توجه ویژه شود.

گفتنی است در  این مراسم که حجت الاسلام والمسلمین حسینی نوری امام جمعه، مسئولین شهرستان و جمعی از همکاران معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  حضور داشتند طیب رضایی فر مدیر آموزش و پرورش  از 15 نفر از فعالان حوزه سوادآموز این شهرستان  تقدیر کرد.

 

به اشتراک بگذارید :