20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ ۰۸:۳۹:۰۹
کد مطلب:  H6MVFnJk
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش استان اصفهان مطرح کرد:
جذب 9 هزار و 677 نفر در سه دوره سوادآموزی استان در سال گذشته

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این جلسه گفت: در سال گذشته از طرف معاون وزیر به استان، جذب 10 هزار و 700 نفر سوادآموز ابلاغ شد که با تلاش همکاران، 9 هزار و 677 نفر در سه دوره سوادآموزی از کلاس اول تا سوم، دوره انتقال و دوره تحکیم سواد جهت سوادآموزی در استان جذب شدند.

 

 

جلسه شورای اداری آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، معاونان اداره کل، روسای ادارات و جمعی از کارشناس مسئولان اداره کل در سالن اجتماعات برگزار شد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این جلسه گفت: در سال گذشته از طرف معاون وزیر به استان، جذب 10 هزار و 700 نفر سوادآموز ابلاغ شد که با تلاش همکاران،  9 هزار و 677 نفر در سه دوره سوادآموزی از کلاس اول تا سوم، دوره انتقال و دوره تحکیم سواد جهت سوادآموزی در استان جذب شدند.

امیدقائمی اظهار کرد: امسال وزارتخانه با توجه به اینکه سطح سواد در استان بالا است و سومین رتبه باسوادی را به خود اختصاص داده است، 8 هزار و 900 نفر در این سه دوره به ما سهمیه سوادآموزی دادند که سهمیه ما جهت سوادآموزی اتباع خارجی توسط این معاونت نیز حدود 800 نفر از اتباع خارجی اعلام شد.

وی افزود: در سال گذشته کتابت قرآن کریم توسط سوادآموزان در استان اصفهان انجام گرفت که تعدادی از سوادآموزان در سطح کشور 5 نسخه کتاب قرآن کریم نوشتند که آثار آنها نیز در 5 اماکن متبرکه نگهداری شد و این موضوع نشان می دهد که سوادآموزی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

امیدقائمی با بیان اینکه باید نگاه ویژه به سوادآموزی استان داشته باشیم، گفت: امروز چنانچه ازجامعه باسوادی برخوردار باشیم، بدون شک بسیاری از آسیب های اجتماعی اجتماع کاهش پیدا می کند.

وی اعلام کرد: هم اکنون با 20 نهاد و ارگان استان توافقنامه های متعددی جهت سوادآموزی و جذب سوادآموز امضاء شده است.

 

به اشتراک بگذارید :