24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ ۰۸:۳۷:۴۵
کد مطلب:  XbclKOhG
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش استان اصفهان عنوان کرد:
کسب رتبه برتر آموزش و پرورش استان در بین دستگاه ها در حفظ محیط زیست و فرهنگسازی

در این جلسه معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: آموزش و پرورش در زمینه فرهنگسازی و حفظ محیط زیست رتبه اول را در بین دستگاه های مختلف در استان کسب کرده است به طوری که در مراسمی در اداره راه و ترابری، آموزش و پرورش استان به عنوان برترین دستگاه در حفظ محیط زیست شناخته شد و استاندار اصفهان نیز تندیس و تقدیرنامه ای به مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان تقدیم کردند.

 

 

جلسه شورای اداری آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، معاونان اداره کل، روسای ادارات و جمعی از کارشناس مسئولان اداره کل در سالن اجتماعات برگزار شد.

در این جلسه معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: آموزش و پرورش در زمینه فرهنگسازی و حفظ محیط زیست رتبه اول را در بین دستگاه های مختلف در استان کسب کرده است به طوری که در مراسمی در اداره راه و ترابری، آموزش و پرورش استان به عنوان برترین دستگاه در حفظ محیط زیست شناخته شد و استاندار اصفهان نیز تندیس و تقدیرنامه ای به مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان تقدیم کردند.

رئیسی با بیا اینکه وظیفه انسان ها، حفظ محیط زیست استاظهار کرد: در این راستا آموزش و پرورش می تواند آموزش های لازم را به دانش اموزان جهت حفظ محیط زیست خود ارائه دهد.

وی افزود: امروز انسان در از بین بردن محیط زیست خود تلاش می کند که از جمله نمونه های آن می توان به آلودگی هوا، نابود کردن جنگل ها در کشور و عواملی از این قبیل اشاره کرد.

وی در ادامه اظهاراتش به فرسودگی شغلی در محیط کار اشاره کرد و گفت: فرسودگی شغلی حالتی است که در اثر استرس شغلی و عدم سازگاری شرایط محیط کار با فرد ایجاد می شود که یکی از عوامل پیشگیری از این مشکل آن است که فرد روش های آرام سازی خود را یاد بگیرد.

رئیسی به عوامل کاهش فرسودگی شغلی و کاهش استرس در محیط کار اشاره کرد و گفت: قرار دادن گلدان گل در محیط کار، وجود یک دفترچه یادداشت و قلم در کنار میز کار جهت یادداشت برنامه های روزانه برای یادآوری می تواند در کاهش تنش تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: دور نگه داشتن کاغذهای باطله، فاصله انداختن بین جلسات کاری و ملاقات های خود به مدت 10 دقیقه، فشار دادن یک توپ یا وسیله ای، عدم انجام دوباره کاری در محیط کار نیز می توانند در کاهش استرس افراد تاثیرگذار باشند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: شوخی کردن در محیط کار با رعایت حریم شخصی دیگران، برنامه ریزی روزانه، عدم قرار گرفتن طولانی مدت در مقابل تلویزیون و توجه به نظم نیز از دیگر عوامل کاهش تنش و تشنج در افراد هستند.

وی ادامه داد: الویت کردن کارهای خود، زود خوابیدن، نفس کشیدن عمیق، نوشیدن آب،  قدم زدن، مثبت نگری، نوشیدن چای، خوردن شام سبک، شیر ولرم قبل از خواب، خارج کردن کفش در زمان تنش در افراد نیز باعث کاهش تنش می شود.

در ادامه نیز رئیس اداره فناوری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به جدیدترین عوامل مرگ و میر بشر گفت: آنچه در دنیای امروز اتفاق می افتد و انسان ها مرگ تدریجی را تجربه می کنند این است که روزانه 1میلیون ارائه مطالب مختلف در حال اجرا است که 50 درصد ارائه ها غیرقابل تحمل است.

خشویی به اهمیت مهارت های ارائه مطلب اشاره کرد و افزود: ارائه مطلب مطلوب نیازمند دانش، فن و هنر دارد و این سه مولفه اصلی هستند که همه باید با ابزارهای لازم در این سه مورد دانش لازم را کسب کنند.

وی افزود: برای اینکه ارائه خوبی داشته باشیم باید کارهایی چون فکر کردن و آوردن افکار بر روی کاغذ، تمرین و اجرا  و سپس طراحی سوالات را انجام دهیم.

خشویی همچنین با اشاره به عوامل و پارامترهای موثر در ارائه عالی گفت: موضوع ارائه، نوع رسانه، امکانات آماده سازی، مخاطب، مدت ارائه، زمان و تاریخ ارائه، مکان ارائه، جغرافیای ارائه، زبان ارائه و وضع اجتماعی محیط از جمله پارامترهایی هستند که در ارائه عالی مطالب اهمیت دارند. 

وی به سطوح تاثیرگذاری در یک ارائه خوب نیز اشاره کرد و افزود: جلب توجه مخاطب، ارائه مشتاقانه و اهمیت موضوع ارائه برای ارائه دهنده از جمله این سطوح هستند.

وی تصریح کرد: در ارائه مطالب نیز باید به نیازهای مخاطبان، سطح دانش مخاطبان، تحصیلات و سن آنها نیز توجه کرد و کمتناسب با این واقعیات اقدام به ارائه مطالب نمود.              

 

به اشتراک بگذارید :