2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ ۱۱:۵۶:۲۴
کد مطلب:  1392765
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
دانش آموزان در انتخاب رشته تحصیلی نباید دچار سردرگمی شوند

جلسه کمیته هدایت تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سالن سردار سلیمانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به روز هاشمی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اهمیت انتخاب رشته و هدایت تحصیلی در دانش آموزان و انتخاب رشته آنها گفت: باید  مسیر را برای دانش آموزان به گونه ای مهیا نماییم که دچار سردرگمی و آشفتگی در انتخاب رشته نشوند.
وی با تاکید بر اینکه  باید اطلاع رسانی لازم و دقیق در زمینه انتخاب رشته تحصیلی در اختیار دانش آموزان و اولیای آنان قرار گیرد، اظهار داشت : باید با تولید محتوا های لازم به صورت فیلم و ویدیو رشته های جدید را به دانش آموزان و اولیای آنها معرفی نمود تا نسبت به این رشته‌ها آگاهی لازم را داشته باشند .
هاشمی  با اشاره به اینکه طبق اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید در حدود ۵۰ درصد از دانش آموزان به سمت رشته های فنی حرفه ای و کاردانش سوق داده شوند ،تصریح کرد : این عدد به صورت میانگین در شهرستانهای استان تهران ۳۸ درصد می باشد که باید در این زمینه اقدامات بیشتری صورت پذیرد تا به اهداف مورد نظر دست یابیم.
این مقام مسئول در پایان با تاکید بر آگاهی بخشی لازم به دانش آموزان ، خاطرنشان کرد: در کنار راهنمایی و هدایت دانش آموزان باید زمینه های سخت افزاری و توسعه زیرساخت های هنرستان های استان مورد توجه جدی قرار گیرد .

به اشتراک بگذارید :