19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ ۱۸:۰۱:۰۰
کد مطلب:  1391803
درجلسه کارشناسان تربیت بدنی و سلامت مناطق و نواحی استان مطرح شد:
اجرای طرح کوچ، اولویت اصلی معاونت تربیت بدنی و سلامت استان است

جلسه مشترک رؤسا و کارشناسان ادارات تربیت بدنی و سلامت و تندرستی با کارشناسان تربیت بدنی و سلامت مناطق و نواحی استان به صورت مجازی و وبینار برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، محمد عباسی رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل ، در خصوص طرح های حوزه سلامت و اجرای آن توسط کارشناسان در مناطق توضیحاتی ارایه نمود.

محمد عباسی در ادامه گفت : هدف از اجرای طرح کوچ، مدیریت تغییر در سبک زندگی دانش آموزان است و از اولویت های اصلی برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: در اجرای مرحله دوم از فرآیند کوچ، تلاش خواهیم کرد تا با افزایش آگاهی عوامل سهیم و مؤثر در نظام تعلیم و تربیت اعم از دانش آموزان ، معلمان ، مدیران و خانواده ها، جلوگیری از عوارض و پیامد های منفی ناشی از اضافه وزن و چاقی ، انجام غربالگری و شناسایی دانش آموزان دارای اضافه وزن و چاق، ارائه مشاوره ها و توصیه های تغذیه ای و فعالیت بدنی با ترویج سبک زندگی سالم و فعال ، زمینه تحقق شعار " دانش آموز سالم ، مدرسه سالم و جامعه سالم " مهیا گردد.

در ادامه سعید نباتچیان، رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل ضمن تشکر و قدردانی از زحمات تمامی همکاران در نواحی و مناطق در خصوص پیگیری فرآیند طرح کوچ، بر لزوم اجرای دقیق مرحله دوم این پروژه که مشاوره تغذیه ای و فعالیت بدنی به دانش آموزان می باشد تأکید نمودند.

وی همچنین به کارشناس مسئولان و کارشناسان توصیه کرد که حداکثر تلاش خود را به کار گیرند تا تمامی دانش آموزان از طریق فضای مجازی در این طرح مورد توجه و پیگیری قرار بگیرند، تا انشاا... به هدف اصلی این طرح در اسفندماه که کاهش 3 درصدی دانش آموزان دارای اضافه وزن می باشد، محقق گردد.

نباتچیان نسبت به نظارت و بازدید از فعالیت های معلمین تربیت بدنی با استفاده از ظرفیت های گروه های درسی و برنامه ریزی مدیران مجتمع های ورزشی و استفاده از محتوای بارگذاری شده در کانال های تربیت بدنی در فضای شاد توسط معلمین تربیت بدنی و آموزگاران پایه تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :