13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۱۳:۵۴:۵۶
کد مطلب:  1389805
جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان زنجان برگزار شد

جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان زنجان با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار و سایر اعضا در محل پیامبر اعظم استانداری زنجان تشکیل شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، خدابخش مرادی نافچی معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان ضمن تبریک هفته سوادآموزی  ابراز داشت :نهضت سواد آموزی ناشی از نگاه بلند امام راحل عظیم شان و نگاه فرهنگی انقلاب اسلامی است که با رویکرد دینی ، فرهنگی و مردمی و توسعه ای  پرورش یافت.

مرادی ادامه داد: اگر امروزه سواد و سلامت محور توسعه است، این دو در جمهوری اسلامی ایران همواره در سطوح مختلف، مد نظر  امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بوده و هست و ما نیز به نوبه خود باید در این زمینه  تلاش نماییم .

مرادی در ادامه افزود: یکی از کارکرد امروزی علم آن است که به سلامت جامعه کمک می کند و مبنای اول سواد خواندن و نوشتن است و سواد با توسعه رابطه مستقیمی دارد.

 وی ضمن تبریک به آموزش و پرورش استان در کسب موفقیت های کشوری در حوزه سواد آموزی اظهارداشت : سواد آموزی امروزه کار سختی است چراکه باید پیگیر مخاطبین خود باشد و آن را تشویق به سوادآموزی نماید که همه حوزه های اداری اجرایی و فرهنگی باید در این موضوع همکاری نمایند.

 مرادی با اشاره به عوامل انگیزشی در جذب سواد آموزان تصریح کرد:  تفاهم‌نامه هایی که آموزش و پرورش با سایر ارگانها در زمینه سواد آموزی دارد باید به مرحله اقدام و اجرا برسد و  بر فرصت های جدید و بومی سازی شده برای جلب و جذب سوادآموزان توجه شود.

وی همچنین به نقش بی بدیل صدا و سیما در اقناع سازی  اشاره کرد و ابراز داشت: برنامه های صدا و سیما به ویژه بخش رادیویی می تواند در زمینه جذب و تشویق افراد بی سواد موثر باشد.

حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن تبریک سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی گفت : در ارزیابی های وزارتی، شورای پشتیبانی سوادآموزی استان، عنوان برتر ملی را کسب کرده است و همچنین سواد آموزی استان حائز چهار رتبه کشوری دیگر نیز در این حوزه شده است .

مظفری با بیان اینکه کارهای خوب و شایسته ای در نهضت سواد آموزی استان در راستای جذب بی سوادان و کم سوادان انجام گرفته است، تصریح کرد: سهمیه اختصاص یافته برای جذب سوادآموزی استان،  چهار هزار و ۶۰۰ نفر در سه دوره آموزشی بود که این امر با همت همکاران این حوزه تحقق یافته است .

در این جلسه فرحناز فتحی معاون سوادآموزی استان نیز گزارشی از مصوبات جلسات گذشته، طرح پیوند سواد و زندگی و اجرای طرح توسعه سواد زنان و دختران عشایری را ارائه نمود.

 

به اشتراک بگذارید :