2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۱۳:۴۳:۴۱
کد مطلب:  1389767
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
آموختن، هنری است که همه توانایی‌ها و هنری‌های دیگر، از آن می‌جوشد و سر بر می‌آورد

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مشاور رئیس سازمان سوادآموزی و معاون سوادآموزی شهرستان‌های استان تهران و رؤسای ادارات آموزش و پرورش ، مسئولین و کارشناسان سوادآموزی مناطق 21 گانه جلسه بزرگداشت هفته سوادآموزی بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ضمن تبریک هفته سوادآموزی خواندن و نوشتن را ابزار اولیه ارتباط با دنیا دانسته و نداشتن مهارت خواندن و نوشتن را آسیب و مهمترین  آسیب های آن را عدم تعامل و  ارتباط با خود، خدا، خلق و طبیعت برشمرد و گفت: آموختن، هنری است که همه توانایی‌ها و هنری‌های دیگر، از آن می‌جوشد و سر بر می‌آورد.

وی در ادامه ارزش کار آموزش دهندگان را بسیار مهم ارزیابی و اظهار داشت: مفتخریم که در راستای بهبود وضعیت سوادآموزی و فرهنگ این مرز و  بوم گام برداشته و سهمی در این آرمان مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

در ادامه عرب عامری مشاور رئیس سازمان سوادآموزی ضمن تبریک هفته سوادآموزی و تقدیر از همکاران این حوزه به تشریح نقش و جایگاه آموزش در دوره های مختلف پرداخت و برابر فرمایش حضرت امام خمینی (ره) همه دستگاه‌ها  و نظام‌ها را ملزم به خدمت و همکاری با سوادآموزی دانست و  نهضت را بعنوان نور هدایت تمدن‌ها برشمرد.

وی ضمن بیان ابعاد مختلف سواد من جمله سوادعاطفی، سواد اجتماعی، سوادمالی، سواد رسانه، سواد تربیتی و .... بر سوادآموزی در گرو مهارت آموزی و تاثیر سوادآموزی در بینش و بصیرت افراد نیز تاکید نمود.

این مقام مسوول در پایان خاطر نشان کرد: یاددهی و یادگیری باید در تمامی ابعاد زندگی شخصی آموزش دهندگان و آموزش گیرندگان اثرگذار باشد و با توجه به توسعه فضای مجازی و رفع مشکلات آموزشی ، آموزش ها باید با تلاش و پیگیری جدی آموزش دهندگان و مشارکت هر چه بیشتر سوادآموزان صورت پذیرد و در تمامی ابعاد زندگی شخصی آنها اثر گذار باشد .

 

به اشتراک بگذارید :