22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۱۳:۲۷:۵۹
کد مطلب:  1389693
امام جمعه زنجان و نماینده ولی فقیه در استان :
برای یک  مسلمان شایسته نیست که بی سواد باشد

به مناسبت هفته سوادآموزی ، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به همراه معاون وروسای ادارات سوادآموزی با امام جمعه زنجان و نماینده ولی فقیه در استان و نماینده مردم شهرستان های زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی  دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در این دیدار ، آیت الله خاتمی امام جمعه زنجان و نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر از  زحمات همکاران آموزش و پرورش استان در زمینه فعالیت های نهضت سواد آموزی اظهار داشت : برای یک  مسلمان شایسته نیست که بی سواد باشد و اولین آیاتی که بر پیامبر اعظم (ص) نازل گردید نیز بر این مهم تاکید دارد .

حضرت آیت الله خاتمی در ادامه ابراز داشت: خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جهش بسیار خوبی در ارتقای سواد جامعه به وجود آمده است  به طوری که در برخی استانها 97 درصد از جمعیت استان باسواد هستند.

امام جمعه زنجان و نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: تاکنون موفق نشده ایم به صورت صد در صدی  بی سوادی را ریشه کن کنیم که باید در این زمینه آسیب شناسی صورت گیرد و نسبت به رفع علت های آن اقدام شود .

امام جمعه زنجان  با تاکید بر همکاری شرکت ها در باسوادی کارگران خاطر نشان کرد : برای سواد آموزی باید از روش‌های نو و جدید اقدام شود و که در این زمینه سازمان تبلیغات اسلامی و روحانیون  به ویژه در سطح مناطق روستا می توانند موثر واقع شوند .

حضرت آیت الله خاتمی  همچنین تصریح کرد : می توان سواد آموزی را به شیوه های جدید همچون تلفیق آن با آموزش قرآن تکیه کرد تا در کنار یادگیری قرآن، آموزش های دیگر نیز ارائه شود.

 وی همچنین با اشاره به اینکه باید مشکلات استان را به صورت شفاف به مسئولان رده بالا  انعکاس داد و ابراز داشت : طبق وعده وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات ، تا آخر سال تمامی روستاهای استان به اینترنت وصل خواهد شد در  تهیه گوشی و تبلت  مورد نیاز برای دانش‌آموزان نیز در کمک‌های مومنانه مطرح شده که امید است با همکاری هم این مشکل نیز مرتفع گردد.

امام جمعه زنجان و نماینده ولی فقیه در استان  بر بهره گیری از ظرفیت نمایندگان منتخب مردم استان در  مجلس شورای اسلامی و همچنین خیرین مدرسه ساز در رفع مشکلات و ارتقای آموزش و پرورش استان تاکید کرد .

حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ، ضمن تقدیر از حمایت های امام جمعه زنجان به ویژه در اجرای فعالیت‌های هفته سواد آموزی و ارائه گزارش از عملکرد و وضعیت  سوادآموزی استان گفت : در هفته گذشته در راستای ترفیع مشکلات آموزش و پرورش استان با همراهی و حمایت نمایندگان محترم مردم به ویژه حجت الاسلام باقری با چهار معاون وزیر دیدار و گفتگو شد .

مظفری در ادامه ابراز داشت :در این راستا ، ساخت دو باب مدرسه برای دانش آموزان استثنایی و همچنین تهیه تبلت برای دانش آموزان استثنایی قول مساعدت داده شده است .

وی اظهار داشت : همچنین طی جلساتی متعدد ،امید است هشت باب مدرسه  توسط اداره کل راه و شهرسازی در یک سال احداث و تحویل داده شود که که در صورت تحقق آن یک انقلاب در ساخت مدارس در شهر زنجان خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین بر همراهی و مشارکت شرکت های صنعتی بزرگ استان در تهیه تبلت و گوشی برای دانش‌آموزان تاکید کرد.

این مقام مسئول  همچنین تصریح کرد : سوادآموزی با رویکرد آموزش مهارت های زندگی در حوزه های مختلف در حال پیگیری است و طرح نماز کلید بهشت برای ۲۴۰۰ نفر از سواد آموزان در سال تحصیلی جاری اجرا خواهد شد .

به اشتراک بگذارید :