24 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ ۱۷:۳۲:۱۱
کد مطلب:  1388413
مصاحبه با یکی از اعضای دهمین دوره مجلس دانش آموزی کشور
تجلیل از نقش خانواده و مربیان پرورشی مدارس در رشد و شکوفایی استعداد و توانایی های دانش آموزان

شایان تکتاز دانش آموز یازدهم دبیرستان شاهد شهر کرد، مشاور دانش آموزی مدیر کل آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختاری و کاندیدای عضویت در هیئت رئیسه مجلس دانش آموزی ، که با کسب 58 رای بعنوان کارپرداز اول، دهمین دوره مجلس دانش آموزی کشور انتخاب شده است، در مصاحبه با روابط عمومی اداره کل شاهد و ایثارگران از نقش خانواده و مربیان پرورشی مدارس در رشد و شکوفایی استعداد و توانایی های دانش آموزان تجلیل کرد.

 روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران در پی انتخاب شایان تکتاز دانش آموز یازدهم دبیرستان شاهد شهر کرد، مصاحبه تلفنی با او انجام داد. وی ضمن بیان موفقیت های خود در دوران تحصیل از جمله رتبه اول استانی درپرسش مهر، رتبه اول استانی مسابقات مجری گری ، رییس مجلس دانش آموزی استان و دانش آموز برتر علمی آموزشگاه در سال تحصیلی گذشته، گفت اولین جرقه ای که باعث شد به توانایی خودم در مجری گری پی ببرم،  حضورم با پدر در برنامه های ورزشی در سطح استان یا استان های همجوار بود که توانستم روحیه و انگیزه خوبی بدست آوروم و وقتی مدرسه متوجه توانایی من شد گزارشگری تیم دانش آموزان را در مسابقات جابربن حیان به عهده من گذاشت و این آغاز راهی بود تا اینکه موفق به اجرای برنامه هایی شدم که مسئولین کشوری در آن حضور داشتند . عضو مجلس دانش آموزی در پاسخ به سوالی در زمینه انتظاراتش از آموزش و پرورش گفت:  آموزش و پرورش  با برگزاری مسابقات خوب و متعددی که اجراء می کند به دانش آموزان نشان می دهد که چه توانایی و استعدادهایی دارد ولی به نظر من باید در ادامه کمک کند که این استعداد را در کجا و چگونه شکوفا نماید اگر چنین شود قطعا خیلی از مشکلاتی که ما در انتخاب رشته و تعیین شغل آینده داریم برطرف می شود.

لازم به ذکر است مجلس دانش آموزی کشور  ۱۵۰ نماینده دانش آموز (متشکل از ۷۵ پسر و ۷۵ دختر) دارد که در این میان ۴ نماینده از اقلیت‌های دینی ایران، ۲ نماینده از مدارس خارج از کشور ایرانی و ۲ نماینده از بین دانش آموزان با نیازهای ویژه در این مجلس حضور دارند. مجلس دانش آموزی در جلسات خود بحث و بررسی پیرامون مسایل و مشکلات جامعه دانش آموزی ایران را دنبال می‌کند و راهکارها و پیشنهادهای خود را اعلام می‌کنند و در برابر انتظارات خود از مسئولین پاسخ را طلب می‌کنند. چرا که در هر نشست مقامات عالی جمهوری اسلامی حضور دارند. همچنین این مجلس در مورد پیش‌نویس طرح‌ها و لوایح مرتبط با دانش آموزان که از طریق شورای عالی آموزش و پرورش یا مجلس شورای اسلامیارجاع می‌شود، اظهار نظر می‌کنند. از دیگر مباحث اصلی مجلس دانش آموزی می‌توان به چگونگی مشارکت دانش آموزان در فعالیت‌های دانش آموزی، پرورشی و اجرایی مدرسه اشاره کرد. مصوبات مجلس دانش آموزی پس از تأیید در شورای عالی آموزش و پرورش ضمانت اجرایی دارد

.

به اشتراک بگذارید :