23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ ۱۴:۰۹:۵۹
کد مطلب:  1388273
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد:
پوشش بیش از 5 هزار و 100 بی سواد و کم سواد در سطح استان

محمد اسماعیل زاده گفت: طبق ابلاغ موظف بودیم در سال جاری ۸ هزار و ۷۰۰ نفر را تحت پوشش قرار دهیم که تا این لحظه ۵ هزار و ۱۰۰ نفر محقق شده و کلاس گذاری برای آنها انجام شده است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در ششمین روز از دی ماه ۱۳۹۹، محمد اسماعیل زاده معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش استان اظهار داشت: هفته سوادآموزی به مناسبت سالروز فرمان حضرت امام خمینی(ره) برای تشکیل نهضت سوادآموزی نامگذاری شده که هر سال از یکم تا هفتم دی ماه به نام هفته سوادآموزی است.

وی افزود: در این هفته سعی کردیم برنامه های مختلفی در همین حوزه برگزار کنیم،که غبارروبی شهدای سواد آموزی در محل گلستان شهدای اصفهان انجام شد و مراسم تجلیل نیز از فعالان سواد آموزی خواهیم داشت، ضمن اینکه تماس مجازی با خانواده‌های شهدای سوادآموزی نیز برقرار خواهد شد.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا که همه بخش ها تحت تاثیر آن قرار گرفته بودند، تلاش کردیم تا پوشش مناسبی در سطح استان داشته باشیم و موفق شدیم در استان به پوشش 60 درصدی برسیم. طبق ابلاغ موظف بودیم ۸ هزار و ۷۰۰ نفر را تحت پوشش قرار دهیم که تا این لحظه ۵ هزار و ۱۰۰ نفر محقق شده و کلاس گذاری برای آنها انجام شده است.

اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: طرح های مکملی مانند مسابقات کتابخوانی به مناسبت اولین سالروز شهادت سردار سلیمانی از کتاب سرباز وطن که شرح زندگی آن شهید است به نواحی و مناطق ابلاغ شده و در خصوص آموزش عملی نماز، کامپیوتر و ICDL نیز برنامه‌هایی در دست اجرا است.

به اشتراک بگذارید :