22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ ۱۳:۲۵:۳۴
کد مطلب:  1388125
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
وظیفه مدارس در دوران کرونا پیگیری ارتباط دانش‌آموز با معلم است

با حضورمدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و نماینده مردم محترم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی و ناظر شورا، نشست شورای نظارت بر مدارس غیر دولتی در سالن آیت ا... هاشمی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو در این نشست ضمن تشکر از حمایت و حضور سید علی یزدیخواه ناظر این شورا گفت: در سخنان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) که در آغاز سال تحصیلی ایراد فرمودند، به موضوع خلاء حاکمیتی بر نظارت تعلیم و تربیت به خوبی اشاره شده است که باید این نگاه از بدو تولد صورت پذیرد، چرا که کودک تا قبل از ورود به مدرسه چندین سال تحت تربیت خانواده قراردارد.

وی در ادامه واگذاری مدیریت مراکز مهد کودک را به آموزش و پرورش از دیگر اقدامات مثبت در حال پیگیری دانست و گفت: در این حوزه نیز اداره مشارکتهای مردمی باید به خوبی عمل کند.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه در سال گذشته شهرستان‌های استان تهران جزء 3 استان برتر آموزشی کشور شد، وظیفه مدارس در دوران کرونا را پیگیری ارتباط دانش‌آموز با معلم دانست و گفت: با توجه به اینکه در سال جاری که آموزش‌های ما متاثر از کرونا به سمت آموزش مجازی رفت، ممکن است بخشی از دانش‌آموزان  از این فرآیند جامانده باشند که بالقوه امکان ترک تحصیل آنها فراهم شده است که در استان ما به همت همکاران خوبمان در اداره مدارس غیر دولتی ریزش دانش‌آموزان به حداقل رسیده است.

به اشتراک بگذارید :