24 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ ۱۲:۵۹:۰۲
کد مطلب:  1388051
با حضور معاونین پرورشی مدارس شاهد استان کردستان
جلسه مجازی هم اندیشی و هدفمندسازی فعالیت های پرورشی _ ترویجی مدارس شاهد کردستان برگزار شد.

با حضور معاونین پرورشی مدارس شاهد؛ جلسه مجازی هم اندیشی و هدفمندسازی فعالیت های پرورشی _ ترویجی مدارس شاهد استان برگزار شد. به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش کردستان، ظهر روز چهارشنبه سوم دی ماه ۹۹، با حضور معاونین پرورشی مدارس شاهد کردستان، جلسه مجازی هم اندیشی و هدفمندسازی فعالیت های پرورشی این مدارس برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان، ضمن اشاره به فرمان حضرت امام خمینی (ره) و تاکیدات مقام معظم رهبری، اساسنامه طرح شاهد را از اسناد بالادستی مدارس شاهد برشمرد که در آن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد و مقاومت از مهم ترین ماموریت های مدارس شاهد به حساب می آید همچنان که این مدارس بهترین پایگاه برای ترویج این فرهنگ بوده و فرزندان شهداء و ایثارگران نیز بهترین مخاطبین و مروجین این فرهنگ هستند.

صلاح الدین مفیدی رسالت معاونین پرورشی مدارس شاهد به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به دانش آموزان را مهم ارزیابی کرد و افزود: فعالیت پرورشی در مدارس شاهد به هر فعالیتی اطلاق می گردد که استعدادها و قابلیت های دانش آموزان را رشد دهد و متعالی سازد و می طلبد در این راه، تمامی کارکنان مدارس شاهد، همیار معاون پرورشی باشند.

مفیدی در ادامه سخنان خود دست یابی دانش آموزان به حیات طیبه را هدف هر فعالیت پرورشی دانست و تاکید کرد با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، الزاما هر فعالیت پرورشی در مدارس شاهد باید بخشی از ترویج را پوشش دهد و هر فعالیت تربیتی حامل یک مفهوم ترویجی باشد تا رشد تمام ساحتی به عنوان یک اصل مهم تحقق یابد.

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان زمینه سازی مشارکت حداکثری دانش آموزان را از دیگر رسالت های مهم معاونین پرورشی مدارس شاهد برشمرد و تصریح کرد: با برگزاری جشنواره های پرورشی و ترویجی زمینه مشارکت حداکثری و بروز استعدادها و توانایی های دانش آموزان فراهم می گردد و مدرسه یک محیط کیفی و شاداب برای آن ها خواهد بود.

مفیدی با اشاره به جایگاه معاونین پرورشی در مدارس، آن ها را از ارکان مدرسه دانست و عضویت در شورای مدرسه، شورای معاونین و همچنین انجمن اولیاء و مربیان را ظرفیتی مناسب برای رفع موانع کار پرورشی عنوان کرد.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود با گریزی به فعالیت در فضای شاد، هدف اصلی آن را حفظ زنجیره ارتباط با دانش آموزان بیان کرد و در عین حال از معاونین پرورشی مدارس شاهد خواست با ارائه برنامه های جذاب و مشارکتی، ذهن دانش آموزان را با مسائل درگیر و از حداکثر انرژی خود برای اجرای فعالیت ها استفاده کنند.
دبیر ستاد اجرایی شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان با اشاره به جدول توزیع منابع مالی دستورالعمل مالی مدارس شاهد تاکید کرد، مدیران مدارس شاهد در تخصیص اعتبار مربوط به فعالیت های پرورشی اقدامات شایسته را انجام دهند و با کمک معاونین پرورشی این اعتبار را برای فعالیت های ترویجی و پرورشی هزینه نمایند.

صلاح الدین مفیدی در پایان سخنان خود ابراز داشت: همه ما با احساس مسئولیت اعتقادی، اجتماعی و دینی که به شهداء، ایثارگران و خانواده های معزز آنان داریم، خدمت در مجموعه شاهد را انتخاب کرده ایم و نگذاریم مدارس شاهد که مزین به نام شهداست و مجری آرمان ها و اهداف شهداء، امام شهدا و مقام معظم رهبری است، از خط امام و رهبری و شهدا عدول کنند. اجازه ندهیم هر شخص و هر فکری که خلاف آرمان ها و اهداف این مدارس است در مدارس شاهد حضور پیداکند. معاونین پرورشی در این رابطه لازم است نهایت تیزبینی و دقت لازم را داشته باشند.

در ادامه جلسه، کارشناس پرورشی اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های معاونین پرورشی در مدارس شاهد، به بیان نکاتی پیرامون فعالیت های پیش رو پرداخت.

میثم منتشلو با اشاره به نزدیکی سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، برنامه های آن اداره برای گرامیداشت این مناسبت را تشریح کرد.

در پایان جلسه، تعدادی از معاونان پرورشی مدارس شاهد به بیان مطالب و سوالات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :