8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ ۰۸:۵۴:۳۱
کد مطلب:  1387341
جلسه هم اندیشی معاونت پرورشی اداره کل با مربیان پرورشی اداره آموزش و پرورش منطقه زنجانرود برگزار شد

جلسه هم اندیشی معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان با مربیان پرورشی و مشاوران اداره آموزش و پرورش منطقه زنجانرود زنجان با حضور معاون پرورشی اداره کل ، رئیس اداره قرآن و عترت و نماز و رئیس اداره مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی  اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، در ابتدای جلسه جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن تقدیر و تشکر از تمامی همکاران در منطقه زنجانرود به ویژه ریاست منطقه و معاونت پرورشی افزود: منطقه زنجانرود با وجود مشکلاتی نظیر پراکندگی روستاها و عدم دسترسی کافی به اینترنت، دستاورد ها و موفقیت های زیادی در برنامه ها و جشنواره های تربیتی و پرورشی کسب نموده است که این نشانگر تلاش بی وقفه مربیان و معاونین محترم می باشد.

وی عنوان نمود: با توجه به شرایط خاص امسال و عدم امکان برگزاری برنامه ها به صورت حضوری، استفاده از ظرفیت فضای مجازی مورد تاکید است و معلم و مربی نمونه در این شرایط کسی است که خود را با ابزارها و رویکرد های فضای مجازی وفق داده و پا به پای دانش آموزان خود را به روز می کند.

وی همچنین به عنصر آگاهی بخشی و آگاه سازی دانش آموزان در فضای مجازی و بستر شبکه شاد اشاره کرد و افزود: این مهم با همکاری و مشارکت اولیاء و دانش آموزان محقق خواهد شد.

محمدرضا تقیلو رئیس آموزش و پرورش منطقه زنجانرود هم در این جلسه ضمن تشکر از کمک های بی دریغ اداره کل استان زنجان و همکاران حوزه پرورشی، حرکت در مسیر آموزش و پرورش در خصوص اجرای طرح های مختلف را منوط به همکاری تک تک مربیان و همکاران دانست و سپس در ادامه گزارشی از فعالیت های واحد پرورشیرا ارائه نمود.
محمدجواد رضائی رئیس اداره قرآن و عترت و نماز ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های واحد پرورشی، عملکرد منطقه زنجانرود در تولید محتوا را عالی عنوان نمود و بر اهمیت استفاده از ظرفیت های واحد پرورشی و دارالقرآن تاکید کرد. وی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، رونق فعالیت های قرآنی را جزو اولویت های اداره قرآن و عترت و نماز خواند.

 مهدی نیکخواه رئیس اداره مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، ضمن اشاره به وضعیت کرونایی و شرایط جدید حاکم بر جامعه بر اهمیت مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی تاکید نموده و نقش مربیان و مشاوران را مهم برشمرد. در ادامه وی به تشریح طرح همدل پرداخت که از مزیت های این طرح به کاهش مشکلات روابط درونی خانواده و آسیب های روانی تهدید کننده می توان اشاره کرد.

نیکخواه در ادامه افزود: با توجه به عدم دسترسی 31 روستای منطقه زنجانرود، آزمون های مشاوره ای، غربالگری صریح و آزمون های سلامت روان رفتاری به همت مشاوران در تمامی مناطق صورت گرفته که قابل تقدیر است.

 شایان ذکر است در پایان این نشست ،  از سه نفر از مشاوران پر تلاش منطقه تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :