19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ ۰۸:۵۱:۲۵
کد مطلب:  1387297
برگزاری کارگاه آموزشی افزایش مشارکت اجتماعی دختران ویژه استان زنجان

کارگاه آموزشی ویژه تسهیلگران و مربیان و مدیران مدارس مجری طرح افزایش مشارکت اجتماعی نواحی یک و دو و شهرستان‌های ابهر، خرمدره و خدابنده برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، زهرا سلیمانی؛ کارشناس مسئول امور زنان با تاکید بر ضرورت مشارکت آحاد جامعه به ویژه حضور اجتماعی زنان و دختران بیان کرد: مشارکت اجتماعی دختران دانش‌آموز در سنین نوجوانی، از ابزارهایی است که ضمن افزایش توانمندی مسئولیت‌پذیری و اعتماد به نفس و نشاط گروهی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر باشد .

سلیمانی در ادامه افزود: پویایی و نشاط یک جامعه به مشارکت فعالانه نسل جوان آن در امور مختلف جامعه منوط است، نسلی که آگاهانه و با شخصیتی توسعه یافته بتواند در جامعه‌اش مشارکت همه جانبه داشته و نقش شهروندی خود را به خوبی ایفا نموده و در برخورد با مسائل و مشکلات منطقی بیندیشد و عاقلانه در جهت حل آنها تصمیم‌گیری نماید.

وی ادامه داد : این طرح در سال تحصیلی 1400-1399 در مناطق هدف استان زنجان 100 نفر دختران دانش‌آموز پایه دهم متوسطه و 100 نفر والدین همان دانش‌آموزان و 30 نفر مربی تسهیلگر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

درادامه این کارگاه آموزشی، روح الله اجاقلو؛ مدرس جامعه شناسی و کارگاه آموزشی، به ارائه مباحث دانش‌افزائی پرداخت.  

وی با تاکید بر مفهوم مشارکت مستند بر نظریه‌های جامعه‌شناسی، مزایا و موانع مشارکت اجتماعی در مدرسه و ویژگی های تسهیلگران را تبیین و تشریح کرد و افزود: مربیان تسهیلگر اجتماعی باید شرایطی را ایجاد نمایند تا دانش آموزان باور به حرف و عمل داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :