13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۶ ۰۷:۳۰:۳۱
کد مطلب:  mI6KqzU4
رییس اداره آموزش وپرورش استثنایی فارس خبرداد:
راه اندازی 71 پایگاه پذیرش سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در فارس

رییس اداره آموزش وپرورش استثنایی فارس گفت:در سال جاری ، کار سنجش سلامت نوآموزان در استان فارس ، در 71 پایگاه درحال انجام است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی  و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، رستم اکبری زاده  ،در  آیین افتتاحیه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدارس فارس با شاره به این مطلب هدف این طرح را جایدهی صحیح نوآموزان در مدارس عنوان کرد

دبیر ستاد سنجش سلامت دانش‌آموزان استان فارس نیز با اشاره به سابقه 21 ساله طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در کشور گفت: این طرح  ،با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  انجام می شود.

رستم اکبری‌زاده با بیان اینکه در طرح سنجش سلامت ویژه نوآموزان، سنجش شنوایی، گفتاری، بینایی، دید رنگ، اختلالات جسمی و حرکتی، نسبت قد به سن انجام می‌شود، تصریح کرد: بیش از 90 درصد نوآموزان در این مرحله مجوز ثبت نام در مدارس عادی را پیدا می کنند و حدود 10 درصد نوآموزان نیز ،در صورت نیاز برای بررسی بیشتر به پایگاه‌های تخصصی معرفی می‌شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی فارس افزود : از این تعداد نیز  ، حدود  95 درصد اجازه ثبت نام در مدارس عادی را پیدا می کنند و مابقی دانش‌آموزان در صورت وجود مشکلات خاص،برای تحصیل به  مدارس استثنایی معرفی می شوند.

اکبری زاده در ادامه گفت: در سال گذشته حدود 80 هزار نوآموز  در این طرح شرکت کردند و  پیش بینی ما این است که در سال جاری نزدیک به 90 هزار نو آموز در این طرح شرکت کنند.

دبیر ستاد سنجش سلامت دانش‌آموزان استان فارس با تاکید بر اینکه "هیچ نوآموزشی بدون حضور در طرح سنجش، امکان ثبت نام در مدارس را ندارد " افزود :در این طرح حدود 500 تن در سراسر استان ، به عنوان عوامل اجرایی با ما همکاری دارند.

اکبری زاده  همچنین با بیان اینکه" استان فارس بیشترین جمعیت عشایری در سطح کشور  را دارد گفت: طرح سنجش در سال گذشته برای اولین بار در سطح کشور برای نوآموزان عشایر فارس به صورت کامل انجام شد و در سال تحصیلی جدید نیز ادامه خواهد داشت. 

وی همچنین گفت: طرح سنجش سلامت،در سال جاری برای پیش دبستانی ها نیز به صورت آزمایشی  و بدون اجبار در 16 شهرستان اجرا خواهد شد  .

به اشتراک بگذارید :