10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ ۱۴:۱۰:۱۶
کد مطلب:  L08C884U
رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش فارس خبر داد:
26 هنرستان شبانه روزی درفارس آماده ثبت نام از دانش آموزان علاقمند به تحصیل دراین هنرستانها می باشد

رئیس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش فارس گفت: به منظور تسهیل در ادامه تحصیل دانش آموزان پایه نهم، در رشته های مورد علاقه خود در هنرستان ها، 26 هنرستان در مناطق مختلف فارس در رشته ها ی متنوع به صورت شبانه روزی پذیرای دانش اموزان علاقه مند می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی  و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، رضا امیری با اعلام این خبر گفت: از این تعداد 7 باب هنرستان در زمینه رشته های کشاورزی فعال می باشند که خوشبختانه در سال تحصیلی 95-94 با موفقیت های چشمگیری در زمینه آموزش همراه با تولید داشته اند که هنرجویان آن ها نیز از این آموزش و درآمد حاصله ذینفع  شده اند.

وی گفت: در استان فارس 164 هنرستان فنی و حرفه ای و تعداد285 هنرستان کاردانش دایر است که تعداد رشته های فعال آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش 119  رشته می باشد.

 وی با اشاره به اهداف آموزشی در هنرستان گفت: هنرجویان هنرستان ها می توانند با کسب مهارت های عملی در زمینه های مختلف و مورد نیاز بازار کار، پس از فارغ التحصیلی، کارآفرینی موثر در زمینه اشتغال زایی باشند.

امیری تاکید کرد: مدیران و مشاوران  مدارس متوسطه اول باید با مشاوره و راهنمایی اولیاء و دانش آموزان پایه نهم ،زمینه هدایت تحصیلی مناسب آن ها، با توجه به علایق و استعداد ایشان برای ادامه تحصیل در هنرستان ها ی سراسر استان ،به ویژه هنرستان های شبانه روزی را فراهم نمایند.

به اشتراک بگذارید :