17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  04qCmtWM
همزمان با هفتمین روز از ماه مبارک رمضان برگزار شد:
محفل انس با قرآن در اداره کل آموزش و پرورش فارس ، با حضور قاری مصری

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت : جوهره تعلیم و تربیت اسلامی ما با حیات طیبه و قرآن مجید بسته شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی  و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد نظری  گفت: جوهره تعلیم و تربیت اسلامی ما با حیات طیبه و قرآن  مجید بسته شده است و  آموزش و پرورش نیز در راستای ترویج فرهنگ قرآنی برنامه های مختلفی را دنبال می کند.

وی با اشاره به معنویت ماه مبارک رمضان افزود: برای برخوداری از این معنویت ،بهترین برنامه ای که در این ماه می توان اجرا کرد، برگزاری محافل  انس با قرآن مجید است که آموزش و پرورش به اشکال مختلف در طول سال این موضوع را پی گیری می نماید.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: از مهمترین برنامه هایی که همه ساله در این اداره کل برگزار می شود، برگزاری محفل انس با قرآن ،با حضور یکی از قاریان مشهور مصری است که امسال نیز  به همت اداره کل اوقاف و امر خیریه استان، از استاد احمد شحات احمد سید  دعوت بعمل آمد .

نظری همچنین گفت: در طول سال ، برنامه قرائت و تفسیر آیاتی از  قرآن ،در اداره کل و ادارات آموزش و پرورش سراسر فارس  دنبال می شود .

وی ضمن تشریح  فعالیت های قرآنی در طول تابستان سال جاری، از  اجرای فعالیت های قرآنی در طول تابستان درپایگاه های تابستانی سراسر استان خبر داد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس  افزود: در سال جاری حدود 200 روحانی به مدارس مختلف در سطح استان اعزام شده است .

رئيس اداره  قرآن ، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس نیز  گفت: در سال جاری ، برای همکاران فرهنگی دو دوره آموزشی، تفسیر - روخوانی و روان خوانی قرآن  طراحی شده که بیش از 10 هزار تن از همکاران را شامل می شود.

حسینعلی معزی گفت: برای دانش آموزان نیز دارالقرآن های سراسر استان برنامه های مختلف قرآنی  را دنبال می کنند.

وی همچنین از اعزام دانش آموزان منتخب فارس به مسابقات قرآن کشوری در تابستان سال جاری خبر داد و گفت:  در سال های گذشته ،دانش آموزان فارس در این مسابقات موفق به کسب عناوین برتر زیادی شده اند و در سال جاری نیز ،برای کسب آمادگی هر چه بیشتر آنها ، قبل از اعزام به مسابقات کشوری ، دوره های  آموزشی ویژ ه ای  طراحی شده است.

به اشتراک بگذارید :