26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ ۰۹:۰۶:۳۷
کد مطلب:  1384121
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران
جذب نزدیک به ۶ هزار سوادآموز در نهضت سوادآموزی شهرستانهای استان تهران

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت:در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا و تجربه ابتدایی و نوپای آموزش فضای مجازی نزدیک به ۶ هزار سوادآموز تاکنون در مناطق 21 گانه استان تهران جذب نهضت سوادآموزی شدند.

 به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به نقل از خبرگزاری فارس، عربعلی زینالی در جمع خبرنگاران در خصوص تشکیل نهضت سوادآموزی در کشور ضمن گرامی داشت هفته نهضت سوادآموزی، این رویداد بزرگ و تاریخی را خدمت همه همکاران در مناطق ۲۱گانه و آموزش‌دهندگانی که با تمام سختی‌ها با عشق و ایثار فعالیت می‌کنند تبریک گفت و از تلاش ارزشمند همکاران عزیز در حوزه سوادآموزی قدردانی کرد.

وی افزود: نهضت سوادآموزی در ۷دی‌ماه سال ۵۸به ‌فرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل و یکی از اهداف والای آن در مرحله اول عدالت آموزشی بود.

 

 این مقام مسئول با اشاره  به وضعیت نابسامان و آشفته کشور قبل از انقلاب  در حوزه های مختلف به خصوص حوزه سوادآموزی و میزان ۴۷درصدی آمار با سوادی  جمعیت آن زمان،اظهار داشت : نهضت سوادآموزی به فرمان تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) که اشراف کامل بر مسائل جامعه داشتند تأسیس شد تا  بی‌سوادی در کشور  ریشه‌کن گردد.

 

 زینالی با تاکید بر اینکه آموزش در کشور باعث رشد و پیشرفت و تعالی جامعه می‌شود و همکاران ما نیز در این حوزه قدم‌های خوب و مثبتی برداشته تا از آمار بی‌سوادی کاسته شود ، تصریح کرد:  یکی از آمال جامعه اسلامی ایجاد عدالت در همه سطوح است.

 

وی پیشرفت و توسعه کشور را عامل حرکت و تکاپوی  چرخه‌های اقتصادی، علمی و فرهنگی کشور دانست افزود:نهضت سوادآموزی در چهل ‌و یک  سال گذشته بسیار موفق عمل کرده و با توجه به جمعیت 47 درصدی باسوادان در قبل از انقلاب  با توجه به مقتضیات اجتماعی و فرهنگی آن زمان این آمار اکنون به بیش از ۹۶درصد رسیده که قابل قیاس با آن چه در گذشته صورت گرفته نمی باشد .

 

این مقام مسئول در بخشی از سخنان خود فعالیت در نهضت سوادآموزی را بسیار سخت و دشوار دانست وگفت: با رفع مشکلاتی که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشت؛ به کمک شرکای اجتماعی آموزش ‌و پرورش و نهضت سوادآموزی و همت والای همکاران خدوم و آموزش‌دهندگان عزیز توانستیم در این عرصه به موفقیت های شایانی دست یابیم.

 

 معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش ‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر در نهضت سوادآموزی شهرستانهای استان تهران آموزش‌دهندگان در سه گروه سواد، تحکیم و انتقال اقدام به جذب سوادآموز می‌کنند ، گفت: در سال جاری با توجه به مشکلات کرونا، اقتصادی و نوپا بودن آموزش فضای مجازی نزدیک به ۶هزار سوادآموز در مناطق 21 گانه شهرستانهای استان تهران جذب  نهضت سوادآموزی شده و امیدواریم در ایام باقی مانده  به بیش از 7 هزار نفر برسیم.

 

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی نهضت سوادآموزی توسعه متوازن آموزش در جامعه است ، خاطرنشان کرد: تمام سعی خود را به کار بستیم تا هیچ دانش‌آموز و فردی در هیچ نقطه از شهرستانهای استان تهران بی‌سواد نماند، چرا که شعار محوری نهضت سوادآموزی آموزش، توسعه عدالت آموزشی و ریشه‌کنی بی‌سوادی در جامعه است که آموزش به صورت رایگان در اختیار افراد قرار گیرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :