9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ ۱۲:۵۲:۵۵
کد مطلب:  9S1gNc49
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
شاخص طرح شهاب در شهرستان های استان تهران 2 درصد بالاتر از استاندارد وزارتی است

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، گفت: رشد شاخص طرح شهاب در سامانه های کاری از 86% به 97/68 % خبر داد که این رقم، دو درصد از استاندارد وزارتی بالاتر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، علیرضا کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با اشاره به این که  طرح شهاب در دو منطقه قرچک و شهریار ویژه دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی به تعداد  29 هزار نفر دانش آموز اجرا می شود، گفت: ثبت اطلاعات در سامانه همگام نسبت به سال قبل  رشد چشمگیر 97/68 % درصدی داشته است که نسبت به استاندارد وزارتی که 95 درصد است 68/2 درصد بالاتر است.

کمرئی ادامه داد: طرح شهاب در شهرستان های استان تهران، با هدف شناسایی دانش آموزان برتر و سرآمد در 8 حوزۀ استعدادی از پایۀ چهارم ابتدایی شروع می شود و تا پایان دورۀ متوسطه ادامه داد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در ادامه ایجاد انگیزه برای دانش آموزان برتر و ایجاد باور هویت ملی و دینی را از دیگر اهداف این طرح برشمرده و تصریح کرد: در مجموع 1700 نفر نیروی انسانی در قالب کارشناسان حوزۀ ستادی، استان، شهرستان، مدیران و معلمان در این طرح حضور داشته اند.

شایان ذکر است این طرح در سال آینده به چهار منطقۀ شهر قدس، بهارستان، دماوند و کهریزک نیز گسترش می یابد.

 

به اشتراک بگذارید :