18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ ۰۹:۵۳:۴۱
کد مطلب:  XQT8C3U9
معاون تربیت بدنی و سلامت قزوین:
فعالیت های ورزشی در مدارس قزوین توسعه می یابد

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین از توسعه فعالیت های ورزشی در مدارس استان از سال آینده تحصیلی خبر داد و گفت: دو طرح حیاط پویا و نرمش صبحگاهی در مدارس اجرایی می شوند.

عین الله صادقی روز دوشنبه در نشست استانی ستاد طرح مهر که با حضور مدیرکل و معاونان آموزش و پرورش استان برگزار شد، افزود: سال گذشته طرح حیاط پویا در 50 درصد از مدارس استان اجرا و نتایج خوبی نیز به همراه داشت.
وی به فضای موجود در مدارس استان و امکان گسترش این طرح در مقاطع متوسطه تحصیلی اشاره و یادآور شد: دانش آموزان قزوینی به لحاظ ساختار قامتی در وضعیت مناسبی قرار نداشته تا جایی که 60 درصد آنان به طور متوسط یک عارضه در ساختار جسمانی و قامتی خود دارند.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت نامناسب بسیاری از نیمکت های مدارس با سن و قامت دانش آموزان، افزود: همین عامل که حتی در مدارس غیر انتفاعی نیز مشاهد می شود موجب بروز بسیاری از عوارض و ناهنجاری های قامتی در بین دانش آموزان می شود.
صادقی، کم تحرکی را یکی از عوامل بروز مشکلات جسمی در بین دانش آموزان عنوان و اضافه کرد:در این راستا نبود یک کانون حرکات اصلاحی مشکلات زیادی برای ما ایجاد کرده که امیدواریم با راه اندازی چنین کانون هایی نسبت به شناسایی دانش آموزان با ناهنجاری های قامتی و حل مشکلات آنان، اقدام لازم به عمل آید.
به گفته وی، مساله مهم در بررسی ناهنجاری های قامتی آن است که بسیاری از دانش آموزان باید در همان دوران ابتدایی درمان شده و در غیر این صورت درمان دیرهنگام آنها ضرر و هزینه های زیادی برای خانواده های آنان به همراه خواهد داشت.
معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در ادامه این نشست، کارگروه ساماندهی نیروی انسانی را یکی از کارگاه های مهم ستاد طرح مهر عنوان و افزود: به منظور آغاز هرچه با شکوه تر سال تحصیلی جدید باید ساماندهی نیروی انسانی را هر چه سریع تر و با کیفیت بهتر انجام دهیم.
خیراله رحمانی یادآور شد: امسال با توجه به ورود نخستین گروه دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان به سیستم آموزش و پرورش، نسبت به تامین نیروی انسانی در عرصه تعلیم و تربیت خوش بین تر هستیم.
وی، پوشش تحصیلی دانش آموزان را امری مهم دانست و ادامه داد: تلاش داریم تا هیچ دانش آموزی حتی در دورترین و محروم ترین مناطق استان بدون کلاس درس و معلم نماند.
معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: در سال تحصیلی گذشته 200 مدرسه استان با کمتر از 10 دانش آموز به فعالیت پرداخته که در برخی از آنها تنها یک یا دو دانش آموز مشغول به تحصیل بودند.
اجرای طرح مهر به منظور آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید از 15 تیرماه در استان قزوین آغاز و تا 15 مهرماه سال جاری ادامه دارد.

به اشتراک بگذارید :