15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ ۰۹:۵۲:۳۸
کد مطلب:  ZQZUwcvZ
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:
پروژه مهر آموزش و پرورش قزوین از 15 تیرماه آغاز می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: طرح مهر به منظور آماده سازی مدارس استان برای آغاز سال تحصیلی 96 - 95 از 15 تیرماه آغاز می شود.

سالار قاسمی روز دوشنبه در اولین نشست استانی ستاد طرح مهر که با حضور اعضا و معاونان اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد، افزود: هدف از اجرای این طرح ارتقای کمی و کیفی فعالیت های این اداره کل در آستانه بازگشایی مدارس و پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت در طول سال تحصیلی می باشد.
وی اضافه کرد: طرح مهر محکی جدی برای مدیریت و ارزشیابی کیفیت کار ما در آموزش و پرورش است که در سال جاری با دو رویکرد تحقق شعار سال و استقرار پایه دهم اجرا می شود.
قاسمی ادامه داد: نگاه مدیریتی در این طرح جایگاه بسیار مهمی داشته و به خاطر همین مساله باید نشست های مداوم با مدیران جهت برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.
وی، ارزیابی از نقاط ضعف و قوت و تلاش برای حل و رفع آن را مهم دانست و گفت: ایجاد فضایی شاد و با نشاط برای دانش آموزان مساله دیگری است که در ستاد طرح مهر باید مورد توجه قرار گیرد.
قاسمی ادامه داد: آماده سازی مدارس برای اول مهر تنها مختص آموزش و پرورش نبوده و باید تمام دستگاه ها و مسئولان در این موضوع آموزش و پرورش را کمک کنند.
وی، طرح مهر را نماد مدیریت، برنامه ریزی، ساماندهی و ارزشیابی دانست و افزود:به منظور ساماندهی بهینه امور و توجه به نیازهای آموزش و پرورش برای آغاز سال تحصیلی جدید، ستاد اجرایی این طرح در مناطق مختلف استان در قالب پنج کمیته سازماندهی، تعمیر و تجهز، تبلیغ و اطلاع رسانی، تایید صلاحیت و نظارت و ارزیابی تشکیل می شود.
به گفته وی، هر یک از کمیته ها نسبت به فعالیت انجام شده شرح وظایفی دارند که باید براساس آن عمل کرده و در پایان اجرای آن نیز از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش مورد ارزیابی قرار گیرند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: به تازگی مجوز تاسیس هشت پژوهش سرای دانش آموزی در استان گرفته شده که برای ساخت آنها باید از ظرفیت بخشداری و فرمانداری ها نیز استفاده شود.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در ادامه این نشست گفت: طرح مهر در استان قزوین طی سال های گذشته عملکرد خوبی از خود نشان داده تا جایی که پارسال در بین سه استان برتر قرار گرفت.
سعید پاینبرد افزود: رویکرد ستاد این طرح امسال با محوریت استقرار پایه دهم برای نخستین بار و همچنین تحقق شعار سال از سوی مقام معظم رهبری خواهد بود.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزاری روز غنچه ها، شکوفه ها و جوانه ها، ویژه دانش آموزان پیش دبستانی پایه اول دبستان و پایه هفتم در 31 شهریور ماه را از جمله برنامه های این ستاد عنوان و یادآور شد: روز امیدها، ویژه دانش آموزان پایه دهم نیز در 24 شهریور ماه برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :