14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ ۰۸:۲۷:۱۷
کد مطلب:  pAo0Kstn
مدیر آموزش و پرورش دماوند:
دو مدرسه نمونه‌دولتی و یك مدرسه هیأت امنایی در دماوند فعالیت می کنند

مدیر آموزش و پرورش دماوند از فعالیت دو مدرسه نمونه دولتی و یك مدرسه هیأت امنایی در سطح شهرستان خبر داد.

به گزارش اداره روابط و اطلاع رسانی اداره کل عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، مدیر آموزش و پرورش دماوند با اشاره به وضع ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس این شهرستان گفت: مدارس دولتی اكنون فقط موظف به ثبت‌نام دانش‌آموزان هستند و می‌توانند پول بیمه و كتاب‌های دانش‌آموزان را در زمان ثبت‌نام اخذ كنند.

وی ادامه داد: مدارس باید مبلغ 7 هزار و 500 تومان را برای بیمه و 105 هزار تومان برای كتاب‌های دانش‌آموزان هنرستان وحدود 20 هزار تومان برای كتاب‌های دانش‌آموزان ابتدایی طبق ابلاغیه ارسالی به مدارس از والدین دریافت كنند.

این مقام مسئول با اشاره به این که وضعیت در مدارس هیأت امنایی، نمونه‌دولتی و غیرانتفاعی با اخذ شهریه‌های متناسب بصورت داوطلبانه تعیین می‌شود، افزود: مدارس هیأت امنایی می‌توانند مبلغ 400 هزار تومان را برای برنامه‌های فوق‌‌برنامه از دانش‌آموزان در طول سال و بصورت داوطلبانه دریافت كنند.

مشهدی عباسی، در ادامه، ضمن اشاره به این که مبلغ 500 هزار تومان نیز برای دانش‌آموزانی در نظر گرفته شده است كه می‌خواهند در مدارس نمونه‌دولتی ثبت‌نام كنند البته این مورد هم بصورت داوطلبانه و در طول سال تحصیلی قابل پرداخت می‌باشد، تصریح كرد: اكنون دو مدرسه نمونه‌دولتی و یك مدرسه هیأت امنایی در این شهرستان در حال فعالیت هستند.

مدیر آموزش و پرورش دماوند اضافه كرد: دریافت شهریه از دانش‌آموزانی كه می‌خواهند در مدارس غیرانتفاعی ثبت‌نام كنند با سال‌های گذشته متفاوت است و امسال بعد از وارد شدن اطلاعات مدرسه در سامانه بعد از دریافت خروجی شهریه تعیین می‌شود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن اشاره به این که با توجه به اینكه تعیین شهریه‌ها در مدارس غیرانتفاعی به صورت سامانه‌ای است؛ بنابراین ممكن است شهریه مدارس غیرانتفاعی با یكدیگر متفاوت باشد، خاطرنشان كرد: ساماندهی مدارس و معلمان در حال اجراست و ثبت‌نام‌ها نیز بدون دغدغه‌ای انجام می‌شود.

به اشتراک بگذارید :