14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ ۰۸:۰۰:۴۰
کد مطلب:  8TKu8wgF
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری:
مهمترین نقش سازمان دانش آموزی تولید سرمایه اجتماعی است

مهمترین نقش سازمان دانش آموزی تولید سرمایه اجتماعی است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ یک ری در جمع مسئول و مربیان سازمان دانش آموزی در خصوص اهمیت سازمان دانش آموزی در حوزۀ تربیت اجتماعی گفت: سرمایه ی اجتماعی مهم ترین بخش از سرمایه هایی است که یک جامعه دارد و کار سازمان دانش آموزی با توجه به ارتباطاتی که در زمینه ی فعالیت های تشکیلاتی به وجود می آورد تولید سرمایه ی اجتماعی در ردۀ سنی نوجوانان است.

وی مهم ترین ماموریت سازمان دانش آموزی در حوزه ی فعالیت ها و تشکیلات را واگذاری نقش ها به دانش آموزان دانست و افزود: سازمان دانش آموزی باید تمام تلاش خود را در تربیت اجتماعی و جامعه پذیر کردن دانش آموزان به کار گیرد و این مهم قدم بزرگی در راستای تربیت نسل و تضمین آینده ی ایران اسلامی است.

نصیری با اشاره به ظرفیت سازمان دانش آموزی به عنوان یک بخش غیر دولتی اظهار داشت: به دلیل محدودیت در آیین نامه های اجرایی، بسیاری از فعالیت هایی که در قالب رسمی آموزش و پرورش قابل اجرا نیست به سازمان دانش آموزی محول می شود.

وی ضمن تأکید بر این امر که حضور در تشکیلات سازمان دانش‌آموزی سبب می‌شود تا در تصمیم‌گیری‌ها خوب و بهتر عمل شود و باید به این سازمان به‌عنوان یک ظرفیت دیده شود، افزود: باید به سازمان دانش‌آموزی باور داشته باشیم و مسائل و مشکلات آن را نقطه‌ به ‌نقطه باید رصد کنیم و همایش‌های مختلف، مجلس دانش‌آموزی، خبرگزاری پانا ازجمله ظرفیت‌های این سازمان است.

شایان ذکر است در ادامه این جلسه گزارش جامع و کاملی از برنامه ها و اقدامات انجام گرفته توسط سازمان دانش آموزی در سال تحصیلی 94 -95 ارائه گردید و به تشریح طرح ها و برنامه های این سازمان ویژه اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان سال جاری پرداخته شد.

به اشتراک بگذارید :