25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ ۰۷:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1379115
پیام مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به مناسبت هفته سواد آموزی؛
سوادآموزی عنصری کلیدی برای تقویت و توسعه پایدار کشور است

به مناسبت بزرگداشت هفته سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران پیامی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران متن پیام محمد صیدلو به شرح ذیل است؛


بسم الله الرحمن الرحیم

ن و القلم و ما یسطرون (القلم/۱)


یکی از اهداف ارزشمند انقلاب اسلامی بالا بردن سطح آموزش و فرهنگ عمومی جامعه بر اساس آموزه‌های دینی می‌باشد این هدف مستلزم ارتقا سطح سواد و دانش مردم و مشارکت همگان است. در این راستا نهضت سواد آموزی در هفتم دی ماه ۱۳۵۸ به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) با هدف بسیج افکار و امکانات عمومی و ایجاد فرصت دوم و یادگیری برای آحاد جامعه تشکیل شد.

در راستای تحقق و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص سوادآموزی به عنوان جریان مهم فرهنگی در کشور و نیز اجرای مفاد اسناد بالادستی از جمله اصل سوم قانون اساسی سند چشم انداز ۲۰ ساله بند یک سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سیاست‌های فرهنگی و آموزشی ملحوظ در قانون و برنامه‌های توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کشور به منظور تحقق باسوادی به اهمیت آموزش و سواد آموزی به عنوان عنصری کلیدی برای تقویت و توسعه پایدار که اساس یادگیری مادام العمر است تاکید دارد بی شک اجرای این مهم برای حفظ و اعتلای حقوق و منزلت فردی و اجتماعی انسان هاست در ادامه این تلاش ها رسالت آموزش و پرورش برای آموزش رسمی کودکان سوادآموزی بزرگسالان و حتی آموزش اتباع بیسواد خارجی و ارائه خدمات آموزشی حرکت در راستای انسداد ورودی بی سوادی و رسیدن به نقطه مطلوب با سوادی است.

عملکرد سازمان نهضت سوادآموزی به عنوان یکی از ارزشمندترین دستگاه‌ها و مسئول فعالیت سوادآموزی بزرگسالان کارنامه درخشانی در طول سال‌های بعد از انقلاب داشته است در سطح باسوادی افراد بالای ۷ سال و زنان و مردان در نقاط مختلف شهری و روستایی تفاوت قابل توجهی با قبل از انقلاب دارد و این مبین توجه و اقدام ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به آموزش و سواد آموزی است. هرچند با همه این موفقیتها تا تحقق کامل ریشه کنی بیسوادی همکاری و همت افزون‌تری نیاز است.

اینجانب ضمن تبریک و گرامیداشت هفته سوادآموزی و قدردانی از زحمات همکاران مناطق و شهرستان‌های استان تهران برای همه کسانی که با تلاش و از خودگذشتگی برای اعتلای ایران اسلامی و ارتقاء سواد و کیفیت‌بخشی به زندگی هموطنان تلاش می کنند، آرزوی موفقیت و سربلندی دارد. از همه افراد، خیرین، سازمان های مردم نهاد، ارگان‌ها و دستگاه‌هایی که به هر طریقی می‌توانند در ریشه کنی بی‌سوادی نقشی داشته باشند می‌خواهم ضمن هم اندیشی و بسیج امکانات احتمال و همکاری لازم را در به حداقل رساندن بیسوادی به کار گیرند.

به اشتراک بگذارید :