20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ ۰۹:۳۵:۳۹
کد مطلب:  1378631
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
اولویت های پژوهشی بر اساس ضرورت و نیازهای تعلیم و تربیت برنامه ریزی شود/ زمان انجام کارهای بدون پشتوانه پژوهشی گذشته است

یوسف بهارلو معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ملارد بر پژوهش و تحقیقی که حل کننده مسئله و راهگشا ست تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل  آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ملارد در آیین اختتامیه بزرگداشت هفته پژوهش در شهرستان ملارد یوسف بهارلو معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر این که موضوع پژوهش و تحقیق باید بتواند حل مسئله کند و راهگشا باشد ، اظهار داشت: اولویت کارهای پژوهشی در آموزش و پرورش می بایست بر اساس ضرورت ها و نیازهای تعلیم و تربیت کشور برنامه‌ریزی شود.

 وی با تاکید بر اینکه کارهایی که پیوست پژوهشی ندارند به نتایج مطلوب نخواهند رسید، گفت: در دنیای امروز  کار کردن به روش آزمون و خطا صحیح نیست و دوران انجام کارهای بدون پشتوانه پژوهشی گذشته است.

بهارلو ، کلید توسعه و پیشرفت جوامع را  پژوهش دانست و افزود:  آموزش و پرورش وظیفه فرهنگ‌سازی و پایه گذاری تحقیق و پژوهش را بر عهده دارد.

این مقام مسئول با تاکید بر اهداف سند تحول بنیادین تصریح کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تربیت دانش آموز پژوهشگر تاکید دارد و این امر مستلزم معلم پژوهنده و دانش آموز خلاق است.

 گفتنی است در این مراسم که به صورت زنده در کانال مدیران مدارس این شهرستان پخش گردید از ۴۰ نفر از فرهنگیان و دانش آموزان پژوهشگر ملارد به صورت مجازی تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :