22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ ۰۹:۵۲:۴۵
کد مطلب:  1378595
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
توسعه صلاحیت‌های حرفه‌ای مربیان تربیتی، معاونین پرورشی، مشاوران مدارس و افراد شاغل در مراکز پرورشی استان

اولین جلسه کمیته" بررسی راهکارهای اجرایی و عملیاتی طرح توسعه صلاحیت‌های حرفه‌ای مربیان تربیتی، معاونین پرورشی، مشاوران مدارس و افراد شاغل در مراکز پرورشی استان" برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در این جلسه توسعه صلاحیت‌های حرفه‌ای و ارتقای علمی نیروهای حوزه پرورشی را از سیاست‌های همیشگی معاونت پرورشی و فرهنگی عنوان کرد و ابلاغ شیوه‌نامه " راهکارهای اجرایی و عملیاتی طرح توسعه صلاحیت‌های حرفه‌ای مربیان تربیتی، معاونین پرورشی و مشاوران مدارس و افراد شاغل در مراکز پرورشی استان"، را فرصتی مغتنم برای تحقق این امر تلقی نمود.

هاشمی ضمن تأکید بر برنامه‌ریزی مدون برای ارتقای صلاحیت‌ها در حوزه " دانش، نگرش و مهارت" افزود: نظام تعلیم و تربیت نیازمند منابع انسانی کارآمدی می‌باشد که همواره در ارتقای توانمندیهای خویش با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و آموزش‌های مداوم، بتوانند در مسیر تربیت دانش‌آموزان، به عنوان الگویِ رفتاری مؤثر و صاحب نظر، حضور داشته باشند.

این مقام مسئول تحقق بخشیدن به اهداف تعلیم و تربیت مندرج در سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش، به‌روزرسانی مهارت‌های حرفه‌ای سرمایه‌های انسانی معاونت پرورشی و فرهنگی (مربیان امور تربیتی، معاونین پرورشی و فرهنگی و مشاوران)، توسعه منظم صلاحیت­ها به‌منظور افزایش هدفمند شایستگی­ها و ایجاد بستر مناسب برای سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای نیروها را از مهم ترین اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: با تشکیل کمیته اجرایی آموزش و توانمندسازی در سطح استان، پس از بحث و هم‌اندیشی در کارگروه‌های تخصصی، نیازهای آموزشی نیروهای حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی شناسایی و متناسب با دوره‌های علمی ارائه شده از سوی دبیرخانه صلاحیت‌های حرفه‌ای مستقر در اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، دوره‌های مربوطه برای همکاران اجرا خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: رعایت توالی سطوح آموزش در این دوره‌ها الزامی است و برگزاری سطح مقدماتی، پیش نیاز سطح تکمیلی می‌باشد. این آموزش‌ها از طریق دوره‌های ضمن خدمت حضوری و غیرحضوری در بستر آموزش‌های الکترونیکی ( شاد و Ltms )، جشنواره‌ها و مسابقات، کارگاه‌ها، دوره‌های اقدام پژوهی، پروژه‌های پژوهشی و آموزش تولید محتوای مورد نیاز، خواهد بود که در بازه زمانی مختلف برگزار می‌شود.

هاشمی در پایان اظهار امیدواری کرد با انتخاب دوره‌های مورد نیاز، انتخاب مدرسان مجرب و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی و منطقه‌ای، شاهد ارتقای توانمندی همکاران و بهبود کیفیت فعالیت‌های پرورشی و تربیتی در سطح مدارس شهرستان‌های استان تهران باشیم.

به اشتراک بگذارید :