15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ ۱۰:۵۸:۰۱
کد مطلب:  1375627
تقدیر از پژوهشگران برتر در حوزه تربیت بدنی+ اعلام اسامی

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: توسعه حرفه ای و افزایش دانش و مهارت معلمان از مسائل مهم در جامعه امروز است.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش، احمد علی قهرمانی در مراسم تقدیر از پژوهشگران حوزه تربیت بدنی گفت:معلمان باید در زمینه حرفه ای به‌صورت مداوم اطلاعات خود را بروز کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پروش فارس گفت: با توجه به افزایش انتظارات خانواده ها و جامعه برای ارتقای کیفیت آموزش، نقش نظام آموزش و پرورش به عنوان تربیت کننده و آموزش‌دهنده سرمایه‌های انسانی خلاق و پژوهشگر بسیار مهم است.

 قهرمانی افزود: از جمله اهداف نامگذاری هفته پژوهش برای ارج نهادن به مقام شامخ پژوهشگران و تقدیر از پژوهشگران برتر، شناسایی و طرح مشکلات و چالش‌های پیش رو بوده است.

  رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیتهای ورزشی آموزش و پرورش فارس نیز  گفت: تحقیق را می‌توان در کنار آموزش یکی از اهداف بسیار مهم آموزش و پرورش دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و به نظر می‌رسد که مدارس و معلمان در این میان دارای وظیفه بسیار مهم و حساسی هستند.

ایت اله دهقان افزود:  معلمان می‌توانند علاوه بر فعالیت‌های تحقیقاتی روح و انگیزه تحقیق و روش‌های درست پژوهش را در میان دانش آموزان نهادینه کنند.

 وی همچنین با توجه به پژوهشی که خانمها: زهره فتحی و مژگان دهقانی در زمینه رفع مشکل اضافه وزن و چاقی دانش آموزان انجام داده اند گفت: یکی از علل اصلی که سلامت امروز و فردای نسل در حال رشد را به خطر می اندازد شیوع افزایش وزن و چاقی در سنین خردسالی و دانش آموزی می باش که نه تنها سلامت کودکان و نوجوانان را در طول تحصیل به خطر می اندازد بلکه بر زندگی آنان در آینده تأثیرگذار است و آنان را با مشکلات بهداشتی،سلامتی و شیوع بیماریهای غیرواگیر مواجه خواهد نمود.

در این مراسم از خانم ها: زهره فتحی  دبیر تربیت بدنی  و مژگان دهقانی مدیر دبیرستان علوی ناحیه 3 که با طرح پژوهشی ((تن بد)) موفق به کسب مقام اول کشوری شده بودند تقدیر شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :