24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ ۰۷:۵۷:۴۷
کد مطلب:  1375205
گفتگو با دبیر بازنشسته علوم طبیعی؛
آموزش و پرورش عاشق می‌خواهد

شهپر مستوفی صدری گفت: کلمه معلم مقدس است و کلاس درس را نیز مقدس می دانم، چرا که مکان آموزش و پیشرفت علمی برای امروز و فردای جامعه است.

به گزارش اداره اطلاع ‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در بیست و هفتمین روز از آذر ماه ۱۳۹۹‌، شهپر مستوفی صدری دبیر بازنشسته علوم طبیعی در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار داشت: در پنجم آذر ماه ۱۳۱۴ در اصفهان به دنیا آمدم ، تحصیلات ابتدایی را در دبستان صحت و سه کلاس اول دبیرستان را در دبیرستان سعدی گذراندم و دو سال در دانشسرای کشاورزی تحصیل کردم. شانس این را داشتم و خدا خواست که در دانشسرا شاگرد اول شوم و به جای اینکه سر کلاس بروم مجدداً به تحصیل ادامه دهم.


وی افزود: در کنکور دانشسرای عالی تهران شرکت کردم و بعد از عبور از ۶ مرحله امتحانی و یک مصاحبه بسیار طولانی که چرا می خواهی معلم شوی و چرا به شغل دیگری روی نمی آوری و یک سری از سوالات دیگر، استخدام شدم. تحصیلاتم را بین سالهای ۱۳۳۶ تا ۱۳۳۹ تمام کردم و یک سال و نیم به خدمت نظام وظیفه رفتم، که ۹ ماه دانشجو و 9 ما هم افسر نظام بودم.
دبیر بازنشسته علوم طبیعی تصریح کرد: در سال ۱۳۴۱  و پس از پایان خدمت نظام وظیفه ، برای تدریس به روستاهای اطراف خمینی شهر رفتم و بعد از آن به اصفهان منتقل شدم. بیشتر سال های تدریسم در دبیرستان های دولتی مثل هاتف، صارمیه و هراتی بود و در مقاطعی در مدارس غیردولتی هم کار کردم.


مستوفی با اشاره به نقش پر رنگ همسرش در زندگی تاکید کرد: افتخار می کنم که شریک زندگیم یک معلم است، همسرم دبیر علوم مدارس اصفهان بوده که هرچه از فداکاری‌های او بگویم باز هم کم گفته ام. من در تمام سالهای زندگی مشترک تنها برای تامین احتیاجات زندگی دویده ام و الباقی کارهای زندگی بر دوش همسرم بوده و با فداکاری ، تأمل و دانایی او اتفاق افتاده است.


وی آموزش به دانش‌آموزان را یکی از بهترین لحظات زندگی خود دانست و ادامه داد: در تمام این سال ها مقید بودم که با تمام وجود برای دانش آموزانم کار کنم، به عنوان مدیر مسئول دپارتمان علوم به دبیرستان بهشت آیین آمدم و در سال ۱۳۷۳ خودم و خانمم به افتخار بازنشستگی نائل شدیم. بعد از بازنشستگی هم حدود ۱۲ سال مجدد به تدریس پرداختم و در مرکز تحقیقات معلمان از آغاز کار حضور داشتم. البته به خاطر عشقی که به تحقیق، پژوهش، معلمی و تدریس داشتم علاقه بسیاری به این مرکز دارم.


دبیر بازنشسته علوم طبیعی خاطر نشان کرد: کلمه معلم مقدس است و جایگاهی که در آن بوده ام به نام کلاس را نیز مقدس می دانم، چرا که محل آموزش و پیشرفت علمی برای امروز و فردای جامعه است. معلمین انگیزه آموزش و شدت علاقه خود به تدریس را بالا ببرند تا بتوانند دانش‌آموزان را جذب تحصیل کنند و آینده کشور را بسازند.


باید انگیزه معلم شدن قوی شود و باسوادترین مردم در آموزش و پرورش استخدام شوند، آن وقت است که می‌توانیم آینده خوبی برای کشور رقم بزنیم. آموزش و پرورش عاشق می‌خواهد اگر معلمان ما عاشق معلمی نباشند یک پای ما لنگ میزند. می دانید اگر معلمان، انرژی و دانش کافی را برای آموزش داشته باشند اشتیاق دانش آموزان برای یادگیری چقدر زیباست.

به اشتراک بگذارید :