23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ ۰۹:۱۵:۰۹
کد مطلب:  1373737
دوره‌های آموزش خانواده بصورت مجازی برگزار می‌شود

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری دوره‌های آموزش خانواده بصورت مجازی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد تیمور زاده رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به ضرورت برگزاری دوره‌های  آموزش خانواده گفت: بدون تردید همراهی دونهادخانه ومدرسه،منجربه تربیت مطلوب می‌شود واهداف متعالی نظام تعلیم وتربیت کشورمحقق خواهد شد.

وی افزود: خانه ومدرسه زمانی می‌توانند رسالت آموزشی وتربیتی خود را به نحومطلوب انجام دهند که هر یک شناخت تربیتی کافی ازنقش خود داشته باشند و برای دستیابی به این شناخت، ضروری است که با آموزش زمینه مشارکت فکری فراهم شود.

تیمورزاده با تاکید براجرای دوره‌های آموزش خانواده به صورت مجازی تصریح کرد: درامرتربیت فرزندان، باید ازآموزشهای جامع، سازمان یافته واز پیش طراحی شده به صورت محتواهای الکترونیکی بهره‌مند شد.

این مقام مسئول با اشاره به دستورالعمل اجرایی آموزش مجازی در دوران کرونا گفت: این دستورالعمل به صورت بخشنامه برای مناطق 21 گانه شهرستان‌های استان تهران صادر و در آن به آشنا نمودن خانواده‌ها با نحوه ارائه آموزش‌ها، آموزش مجازی، آموزش اعضای خانواده با استفاده از محتواهای الکترونیکی و بسته‌های آموزشی، تاکید شده است.

تیمورزاده گفت: برقراری ارتباط و هماهنگی بین برنامه‌های خانه ومدرسه و تقویت ارتباط اولیاء مربیان، مشارکت و مسئولیت‌پذیری خانواده‌ها در تربیت فرزندان، ضروری دانست و افزود: افزایش سطح توانایی‌های والدین در ایفای نقش تربیتی خود، آشنایی خانواده‌ها با شبکه آموزشی دانش‌آموزان(شبکه شاد) و ارائه آموزش خانواده براساس نیازسنجی انجام شده در مدرسه از طریق شبکه شاد از دیگر برنامه‌های این اداره در حوزه آموزش‌های خانواده است.

 شایان ذکر است هر مدرسه در قالب برنامه های مجازی آموزش و پرورش مجاز به برگزاری دوره های آموزش خانواده برای اولیا می باشد.

به اشتراک بگذارید :