24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ ۱۵:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1373233
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
شناخت مرجعیت و ولایت فقیه اساس تربیت دینی جوان و نوجوان امروزی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در حاشیه افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات دانش آموزی قرآن، عترت نماز و آغاز هفته قرآن، عترت و نماز از شناخت مرجعیت و ولایت فقیه به عنوان اساس تربیت دینی جوان و نوجوان امروزی یاد کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل، در حاشیه افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات دانش آموزی قرآن، عترت  نماز  و آغاز هفته قرآن سید مجتبی هاشمی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته قرآن، عترت و نماز گفت: امیدوراریم با تاسی به این کتاب محکم و انسان ساز، خداوند متعال این ظرفیت را در وجود مربیان و متربیان این استان ایجاد فرمایند تا همواره پیرو فرامین ولایت فقیه و مرجعیت بزرگوار باشیم.

وی گفت:  به حول و قوه الهی افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات استانی قرآن، عترت و نماز به میزبانی ناحیه دو بهارستان  و با تجربه‌ای جدید به صورت برخط  و با موفقیت انجام شد.

 هاشمی با بیان این که شاخص دومین روز از جدول روزشمار هفته قرآن، عترت و نماز آشنایی با مرجعیت و ولایت فقیه و تربیت حافظان قرآن در فضای مجازی است، یادآور این موضوع شد که حفظ و نگه داشت قرآن در ذهن بسیار ارزشمند است و احادیث و روایات فراوانی در خصوص جایگاه رفیع حافظان قرآن در کلام معصومین علیهم السلام جاری شده است، لیکن نکته‌ای که باید به آن توجه شود جایگاه قرآن در کنار عترت است که طبق فرمایش بزرگان دین در دوران غیبت وظیفه هدایت و رهبری به عهده عالمان و راویان حدیث ائمه سلام الله علیهم اجمعین است که مصادیق بارز آن مراجع عظام می‌باشند که وظیفه همه مکلفین است تا با رجوع به این جایگاه، خود را از شر انحرافات دوران ایمن نمایند.

وی در ادامه از تلاش‌های همه عوامل اجرایی مسابقات به خصوص عوامل اجرایی مدارس( مدیران، معاونین، دبیران و معلمان و دیگر مربیان حوزه های تربیتی) که با وسعت نظر موجبات همگانی شدن مسابقات قرآن، عترت و نماز را در مدارس می‌شوند تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد این تلاشه‌ها موجب ارتقاء فرهنگ ناب اسلام و قرآن در بطن جامعه شود.

شایان ذکر است مسابقات قرآن، عترت و نماز در چهار مرحله مدرسه، منطقه، استان و کشور برگزار می‌شود و راهیابی به مرحله بین‌المللی مسابقات دانش‌آموزی جهان اسلام که هر دو سال یکبار برگزار می‌شود از منتخبین همین مسابقات  برگزیده می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :