20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ ۱۴:۱۲:۰۰
کد مطلب:  1371445
میرزایی معاون اقتصادی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته پژوهش:
پرسشگری عامل تحول یک جامعه است

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری  ، (با شعار پژوهش ، آموزش و جهش تولید) معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،میزبان معاون اقتصادی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میرزایی معاون اقتصادی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بیماری کرونا یک فرصت کم نظیر را در اختیار ما قرار داده است ، گفت: به واسطه این شرایط بود که ما ناچارشدیم  تجربه دیگری از آموزش و پرورش را ببینیم و اگر چه تاب‌آوری ما در در روزهای نخست بسیار اندک بود اما توانایی و ظرفیت ایجاد شده  بعد از گذشت چندین ماه بستری بسیار مهم برای آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اینکه در هفته پژوهش باید به آسیب‌شناسی نظام پژوهشی و مطالعاتی خودمان بپردازیم ، اظهار داشت: در مطالعات توسعه به طور جدی پذیرفته شده است که عامل تحول یک جامعه میزان پرسشگری افراد آن جامعه است .

میرزایی ادامه داد:  آنچه مناطق توسعه یافته را از مناطق کمتر توسعه یافته جدا می‌کند دو گونه آدم‌ها هستند ، یک آدم های که نسبت به تغییر محیط خویش بی تفاوت هستند و دوم انسانهایی که در تلاش برای تحول در جهان زندگی خویش و دیگران هستند

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه آنچه که امروز دنیا بر سر آن رقابت دارد، انسانهای دانشمند و با مدرک تحصیلی نیست بلکه انسانهایی است که خلاقانه تحول و‌گذر از وضع موجود را رهبری می کنند ، تصریح کرد: این موضوع در اندیشه بزرگان ما نیز بخوبی تجلی کرده است و به قول مولانا :از میان خلق یک تن رهبرند   مابقی در سایه وی میزیند.

در ادامه یوسف بهارلو معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به نامگذاری روزهای هفته پژوهش گفت : هفته پژوهش را گرامی می داریم تا به خود و همکاران آموزش و پرورش یاد آوری کنیم که در کلیه بخش های مدیریتی و تصمیم گیری باید با مطالعه و پژوهش پیش برویم.

 

وی با  تبیین اهمیت نقش معلم پژوهنده در سند تحول بنیادین اظهار داشت:معلمین ما امروزه علاوه بر پژوهش و تحقیق پیرامون مسائل آموزشی و پرورشی باید توانایی پرسشگری و تحقیق را در دانش آموزان ایجاد کرده و آنها را در قرار گرفتن در این مسیر تشویق نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :