9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ ۱۵:۰۰:۰۶
کد مطلب:  1370035
توسط معاون‌پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه‌منابع اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان انجام شد:
تشریح برنامه‌های هفته پژوهش در آموزش و پرورش استان اصفهان

محمد میرپور ضمن تشریح برنامه های آموزش و پرورش در هفته پژوهش، از ارائه و بارگذاری دستاوردهای پژوهش و فناوری فرهنگیان و دانش آموزان نیز در سامانه نمایشگاهی هفته پژوهش و فناوری استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع ‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در بیست و سومین روز از آذر ماه 1399، سید محمد میرپور معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به اینکه در هفته پژوهش قرار داریم، دستورکار بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در استان را در دو سطح بین دستگاهی شامل تمامی سازمانها، ارگانها و مراکز علمی و تحقیقاتی استان و درون دستگاهی برنامه ریزی کردیم.
وی افزود: در سطح بین دستگاهی، با توجه به جلسه گروه پژوهش استان، مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری، در 3 محور جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری، جشنواره دانش آموزی و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار برگزار خواهد شد که به دلیل شرایط کشور و شیوع بیماری کرونا تمامی فرایندها به صورت مجازی و با همکاری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار خواهد شد. 

میرپور تصریح کرد: دبیر جشنواره دانش‌آموزی مدیرکل آموزش پرورش استان اصفهان است و از این رو اسامی منتخبین دانش آموزی استانی جهت تجلیل به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اعلام می شود. همچنین با توجه به سهمیه مشخص شده برای آموزش و پرورش استان اصفهان، پژوهشگر و فناور برتر نیز جهت شرکت در سطح بین دستگاهی معرفی خواهد شد. ضمن اینکه دستاوردهای پژوهش و فناوری فرهنگیان و دانش آموزان نیز در سامانه نمایشگاهی هفته پژوهش و فناوری استان به آدرس WWW.ISTT.IR بارگذاری شد. 

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: در سطح درون دستگاهی نیز همایش بزرگداشت هفته پژوهش در سطح استان به صورت مجازی در دیماه 1399 و همچنین در سطح تمامی مناطق و نواحی در هفته پژوهش برگزار خواهد شد که همایش استانی بزرگداشت هفته پژوهش شامل، معرفی و تجلیل از ادارات مناطق و نواحی برتر در حوزه پژوهش، تجلیل از مسئولین و منتخبین دبیرخانه های پژوهشی استان، معرفی و تجلیل از برگزیدگان فراخوان مقاله نویس «آموزش و پرورش در دوران پسا کرونا»، معرفی و تجلیل از منتخبین فراخوان پژوهش های معلم محور، معرفی و تجلیل از برگزیدگان استانی و کشوری هفته پژوهش در محورهای پژوهشگر و فناور برتر، شورای تحقیقات برتر، دانشجو معلم پژوهشگر برتر، دانش آموز پژوهشگر برتر، پایان نامه برتر دوره کارشناسی ارشد و دکتری، طرح پژوهشی برتر، معلم پژوهنده برتر، مدیریت پژوهشی برتر و کمیته پژوهشی برتر خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: برگزیدگان کشوری هفته پژوهش توسط پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در محورهای فوق اعلام خواهد شد و تمامی آثار و مستندات مطابق شیوه نامه و سهمیه استان در محورهای مذکور، توسط گروه تحقیق و پژوهش استان به پژوهشگاه مطالعات جهت رقابت در سطح کشور ارسال شده است. تاکنون پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش منتخبین کشوری در محور دانش‌آموز پژوهشگر را اعلام کرده که استان اصفهان موفق به کسب دو رتبه برتر در طرح پژوهشی دانش آموزی در این مرحله شده است که سیده سارینا کلانتری دانش آموز دوره دوم متوسطه مدرسه فرزانگان خمینی شهر و سینا اسدی (سرگروه) و حسین اسلامی و محمد مهدی فرهادی (اعضای گروه) دانش آموزان دوره دوم ابتدایی مدرسه بوستان از منطقه بویین میاندشت با طراحی و ساخت یخ شکن سیار مقام آوران استان اصفهان هستند.

میرپور اضافه کرد: این دو طرح دانش آموزی در جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی که بصورت مجازی با حضور وزرای آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات و فناوری و  مدیرکل آموزش و پرورش استانها و روسای دانشگاه مادر استان در روز شنبه مورخ 22/ 09/ 1399 برگزار شد، مورد تجلیل قرار گرفتند.

به اشتراک بگذارید :