26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ ۱۴:۳۶:۰۹
کد مطلب:  1370007
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آیین افتتاحیه بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری با حضور معاون اقتصادی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

در نخستین روز از هفته پژوهش و فناوری  ، (با شعار پژوهش ، آموزش و جهش تولید) معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،میزبان معاون اقتصادی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یوسف بهارلو معاون پژوهش ، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به نامگذاری روزهای هفته پژوهش گفت : هفته پژوهش را گرامی می داریم تا به خود و همکاران آموزش و پرورش یاد آوری کنیم که در کلیه بخش های مدیریتی و تصمیم گیری باید با مطالعه و پژوهش پیش برویم.

وی با  تبیین اهمیت نقش معلم پژوهنده در سند تحول بنیادین اظهار داشت:معلمین ما امروزه علاوه بر پژوهش و تحقیق پیرامون مسائل آموزشی و پرورشی باید توانایی پرسشگری و تحقیق را در دانش آموزان ایجاد کرده و آنها را در قرار گرفتن در این مسیر تشویق نمایند.

در ادامه میرزایی معاون اقتصادی وزیر کار در مورد نقش آموزش مبتنی بر خلاقیت  در جهش تولید گفت:در هفته پژوهش خوب است از معلمان بدلیل مشارکت و نقش آفرینی موثر در تعلیم و تربیت دانش آموزان در زمان بحران بیماری کرونا  تقدیر نمود .

وی تربیت انسان پرسشگر و خلاق را کلید راه توسعه و پیشرفت اقتصادی و نوآوری در تولید دانست و افزود:  باید دانش آموزان عزیز را در مسیر خلاقیت و نوآوری رهنمون کرد.

شایان ذکر است در این نشست سرهنگی مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی به عنوان سخنران در جمع مدیران  ومعلمان که به صورت مجازی شاهد برگزاری این نشست علمی بودند ، به گفتگو پرداخت.

 

به اشتراک بگذارید :