2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ ۱۱:۵۳:۲۲
کد مطلب:  1369581
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در حاشیه نشست هماهنگی شورای بزرگداشت هفته پژوهش:
ذات خلاقیت، پژوهش و مستندسازی و دقیق نگریستن به چالش و مسئله است

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نشست هماهنگی شورای بزرگداشت هفته پژوهش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با تبریک هفته پژوهش گفت: مقدمه انجام هر اقدامی برای تعیین مسیر مطلوب ، اطلاعات کافی است و برای رسیدن به هر هدفی و انجام هر کاری نیازمند به برنامه‌ریزی درست و صحیح هستیم  و مبنای برنامه‌ریزی صحیح داشتن اطلاعات همه جانبه از مشکلات و اهداف و ابزارهای رسیدن به مقصود است .

وی گفت: بدیهی است اطلاعات صحیح  و دقیق به جز از طریق پژوهش و تحقیق متناسب به دست نخواهد آمد، در واقع زیربنای انجام درست همه کارها پژوهش و تحقیق اولیه صحیح و داشتن اطلاعات متناسب و دقیق با آن کار است.

صیدلو گفت:خلاقیت زمانی بروز و ظهور پیدا می‌کند که مستندات پژوهشی شفاف و کاملی از مسئله در پیش رو باشد و انسان متفکر مجدد مسیر گردآوری اطلاعات را تکرار نکند و فرصت را برای به شکل دیگر نگریستن برای خود فراهم نمایند، در واقع ذات خلاقیت، پژوهش و مستندسازی و دقیق نگریستن به چالش و مسئله است.

آموزش و پرورش تنها ظرفیتی است که امکان تربیت انسان‌های خلاق و پژوهشگر را دارد

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران افزود: فناوری به دست آوردن و ساختن ابزار جدید حل مسئله است که در واقع همان خلاقیت در روش عبور از مشکلات و رسیدن به مطلوب با نگاه دقیق و مبتنی بر ساخت ابزار خلاقانه است که جز در سایه تحقیق مستمر و پژوهش مستند امکان پذیر نیست.

صیدلو گفت: هرگاه برای طی کردن جاده های پیش رو اصرار به اختراع مجدد چرخ داشته باشیم در واقع در مسیر تولید علم و پیشرفت در جا مانده‌ایم.

وی افزود: آموزش و پرورش تنها مکانی است که امکان تربیت انسان‌های خلاق و پژوهشگر را دارد و اگر به آموزش و پرورش به دید یک دستگاه تربیت انسان تمام ساحتی بنگریم، بدون شک انسانهایی رشد خواهد کرد که پژوهش مدار و خلاقانه به فکر حل مشکلات زندگی مردم و آبادی ایران اسلامی خواهد بود.

در پایان ایشان با یاد کردن از شهید فخری زاده برای تمامی شهدای راه علم و پژوهش مغفرت الهی طلب کرده و از روح پر فتوح ایشان در مسیر تربیت فرزندان این سرزمین استمداد طلبید.

به اشتراک بگذارید :