23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ ۱۰:۲۲:۱۹
کد مطلب:  1369399
مدیر مراکز رشد شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان:
دانش‌آموزان موتور حرکت کشور در مسیر فناوری هستند

حسین حدیدی گفت: اگر دانش‌آموزان با مهارت های زندگی مثل رایانه، زبان، روابط عمومی و کار تیمی آشنا شوند و قدرت تصمیم‌گیری و شناخت مسئله را در خود بالا ببرند می‌توانند آینده‌ای درخشان داشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در بیست و دومین روز از آذر ماه ۱۳۹۹، حسین حدیدی مدیر مراکز رشد شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار داشت: وقتی از فناوری نام می‌بریم منظور تبدیل علم به ثروت است و وقتی تحقیق و پژوهش انجام می‌شود در شهرک علمی تحقیقاتی به مرحله کاربردی کردن و اقتصادی شدن می‌رسد.

وی افزود: برای آشنایی با توانمندی دانش آموزان پارک علمی تحقیقاتی ایجاد کرده‌ایم که در آن برای دانش آموزان مفاهیم علمی را با فناوری بیان می کنیم تا آنها با بازی کردن با مفاهیم علمی آشنا شوند. به دنبال این هستیم تا دانش‌آموزان را با فرهنگ فناوری و چگونگی تبدیل علم به ثروت آشنا کنیم چرا که مسیر رشد و توسعه کشور از حوزه فناوری، شرکت‌های دانش بنیان و کسب و کارهای پایدار به وجود می‌آید و دانش‌آموزان موتور حرکت در این مسیر هستند که اگر با مسائل حوزه پژوهش آشنا شوند می‌توانند در آینده کشور موثر باشند.

مدیر مراکز رشد شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان خاطر نشان کرد: آشنایی دانش‌آموزان با مهارت های زندگی می‌تواند آینده درخشانی را برای آنها رقم بزند، دانش‌آموزان اصفهانی از لحاظ سواد علمی و فناوری بسیار بالا است و اگر دانش‌آموزی بگوید می تواند سرطان را درمان کند، من به آن باور دارم چرا که دانش‌آموزانی را دیدم که سالها بعد و در دوران دانشگاهی صاحبان فناوری‌های عالی بودند.

حدیدی ادامه داد: آموزش و پرورش با شناسایی و رشد استعدادها می‌تواند کشور را در رساندن به فناوری‌های نوین دنیا یاری کند که یکی از راه‌های آن ساخت مراکز پژوهشی زیبا است تا خانواده‌ها در روزهای تعطیل و برای استراحت از این فضا استفاده کنند و دانش‌آموزان که سرمایه‌های اولیه کشور هستند با قرار گرفتن در این محیط در مسیر فناوری‌های جدید ساماندهی شوند.

وی تصریح کرد: شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان امکان حمایت از دانش‌آموزان مقام آور در جشنواره های علمی از جمله جشنواره خوارزمی را دارد و برگزاری جلسات دوره‌ای می‌تواند تعامل بیشتری بین ما و آموزش و پرورش ایجاد کند.

مدیر مراکز رشد شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اضافه کرد: دانش‌آموزان می‌توانند در هر زمینه‌ای شماره یک باشند اما قرار نیست در تمام دروس موفق شوند، اگر دانش‌آموزان با مهارت های زندگی مثل رایانه، زبان، روابط عمومی و کار تیمی آشنا شوند و قدرت تصمیم‌گیری و شناخت مسئله را در خود بالا ببرند می‌توانند آینده‌ای درخشان داشته باشند که این موارد نقطه اشتراک فعالیت در حوزه کارآفرینی است.
 

به اشتراک بگذارید :