26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ ۰۹:۴۲:۰۲
کد مطلب:  1369295
معاون پرورشی و فرهنگی و دبیر کمیته همکاری حوزه های علمیه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
روز شمار هفته قرآن نوید بخش روزهای شور و نشاط دانش آموزان در مسابقات قرآن، عترت و نماز در مرحله آموزشگاهی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز مرحله آموزشگاهی بصورت مجازی که همزمان با هفته قرآن، عترت و نماز خواهد بود خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی ضمن تقدیر از تلاش بی وقفه مجموعه همکاران و کارشناسان قرآن، عترت و نماز اداره کل ، مناطق و مدیران و عوامل اجرایی مدارس در برگزاری مسابقات با شکوه مرحله آموزشگاهی گفت: مرحله آموزشگاهی مهمترین مرحله از مراحل چهارگانه مسابقات قرآن، عترت و نماز است که امیدواریم با  پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های دقیق در سطح مناطق و مدارس بیشترین جذب دانش‌آموز در این مرحله صورت پذیرد چرا که پشتوانه اصلی مسابقات در سطح کشور و نیز مسابقات بین المللی دانش‌آموزان مسابقات مرحله آموزشگاهی خواهد بود.

وی یادآور شد: مسابقات دانش آموزی یکی از بهترین شیوه‌های جذب و هدایت دانش‌آموزان در حوزه‌های پرورشی و تربیتی است که باید به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد.

هاشمی  با اشاره به اینکه این مسابقات در بستر مجازی و بصورت غیرحضوری برگزار خواهد شد، تاکید کرد: باید دقت نظر و اهتمام لازم در رابطه با  تبلیغات گسترده در کانال‌ها و گروه‌های مجازی مدارس از سوی مدیران و معاونین پرورشی بعمل آید، کوتاهی در این زمینه موجب خواهد شد فرصت‌هایی که ممکن است آینده یک دانش‌آموز داشته باشد از سمت و سوی قرآنی به جهات دیگری سوق دهد، بنابراین وظیفه همگانی ایجاب می‌کند در این راستا در حد توان تلاش کرد.

شایان ذکر است عناوین مسابقات شامل ( قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ عمومی و ویژه ، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، تفسیر، مداحی، اذان پسران، احکام و انشای نماز  ) است که  در هفته قرآن، عترت و نماز از 99/9/24 تا 99/9/30 برگزار خواهد شد.

همچنین جدول روز شمار و همچنین شیوه نامه برگزاری مسابقات در قالب بخشنامه  به همراه 22 هزار جلد کتاب در بخشهای کتبی و کنفرانسی به مناطق ارسال شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید :