3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ ۱۲:۱۳:۵۴
کد مطلب:  1366751
با حضور معاون سیاسی، اجتماعی استاندار صورت گرفت؛
افتتاح مدرسه خیر ساز مشارکتی 12 کلاسه در اسلامشهر

یک باب مدرسه 12 کلاسه با هزار و ۹۵۰ متر مربع زیر بنا و با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه با حضور معاون سیاسی، اجتماعی استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و فرماندار اسلامشهر افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به نقل از اسلامشهر، شکرالله حسن بیگی در آئین افتتاح مدرسه خیرساز مشارکتی علی ابن موسی الرضا(ع) اسلامشهر، گفت: شرایط استان تهران در زمینه برخورداری از فضاهای آموزشی در قیاس با استان‌های کمتر توسعه یافته نیز به مراتب بدتر است.
وی افزود: طبق برآوردهای صورت گرفته استان تهران تا سال ۱۴۰۰به ۳۰هزار کلاس درس جدید یا نوسازی و مقاوم سازی شده نیاز دارد.
حسن‌بیگی ادامه داد: متوسط حضور دانش‌آموزان در کلاس های درس در اکثر استان ها ۲۰تا ۲۴دانش‌آموز بوده ولی در استان تهران این متوسط ۳۴دانش‌آموز است وبا توجه به افزایش ۲۵۰هزار نفری سالانه جمعیت در استان تهران، باید از تمامی ظرفیت‌ها جهت احداث مدارس جدید استفاده کنیم.
این مقام مسوول همچنین افزود: شهرستان اسلامشهر در زمینه مدرسه‌سازی در سطح استان تهران رتبه نخست را دارد و با تلاش و همت فرماندار و مدیریت آموزش و پرورش اسلامشهر این شهرستان همانگونه که در ایجاد اشتغال در استان تهران موفق عمل کرده در زمینه مدرسه سازی نیز توفیقات چشمگیری به دست آمده است.
وی در پایان ضمن قدردانی از زحمات خیرین مدرسه ساز در سطح استان تهران از مدیران دستگاههای اجرایی و خدماتی خواست تا نهایت همکاری و تعامل لازم با خیرین مدرسه ساز را داشته باشند.
در این مراسم که صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران  نیز حضور داشت از تاجدار خیر سازنده این آموزشگاه و ناظرین ابنیه تجلیل بعمل آمد.

به اشتراک بگذارید :