26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ ۱۳:۳۶:۴۰
کد مطلب:  1366019
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
«طرح نماد» یک اقدام عملی، سازمان یافته و فراقوه‌ای است که بر دو محور اساسی محافظتی و مراقبتی استوار است

اولین وبینار توجیهی طرح نظام مراقب اجتماعی دانش آموزان «نماد» در شهرستان قدس به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش اداراه اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از قدس، اولین وبینار توجیهی طرح نظام مراقب اجتماعی دانش آموزان «نماد» با حضور تیموری و رضاپور از حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش، سیدمجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، قاسمی رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، مولایی رئیس اداره مشاوره از اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران همچنین صادق محمدی مدیر، موسوی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان قدس و کارشناسان حوزه مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی و مشاوره از مناطق 21گانه شهرستان‌های استان تهران و مشارکت تمامی مدیران شهرستان قدس به صورت مجازی برگزار شد.

سیدمجتبی هاشمی، در مورد این پروژه گفت: نماد یک اقدام عملی، سازمان یافته و فراقوه‌ای است که بر دو محور اساسی محافظتی و مراقبتی استوار است.

وی گفت: نماد فرایند کاملی از تقویت عوامل محافظت کننده تا کاهش عوامل مخاطره‌آمیز در جهت توانمندسازی دانش‌آموزان خواهد بود.

صادق محمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس نیز، بر لزوم اجرای طرح نماد در مدارس با مشارکت فعال مدیران اشاره کرد و گفت: «نماد» یک طرح مترقی و از مفیدترین طرح های اجرا شده در آموزش و پرورش کشور محسوب می شود.

وی گفت: اقدامات خوبی در راستای طرح نماد در این شهرستان انجام پذیرفته و خدمات مناسبی به خانواده‌ها و دانش‌آموزان ارائه شده است.

محمدی افزود: طرح "نماد" در سال 96 و در سطح 6 آموزشگاه در شهرستان قدس به صورت آزمایشی کشوری آغاز شده است و در سال جاری به 136 آموزشگاه در سطح منطقه  افزایش یافته است.

 

به اشتراک بگذارید :