9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۰۸:۱۴:۲۴
کد مطلب:  TPzX3Tb5
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری:
دانش آموزان را باید همگام با تحولات روز دنیا پیش برد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری در جمع راهبران آموزشی مقطع ابتدایی و سرگروه های درسی مقطع متوسطه گفت: درعصر جدید مي بايست به دانش آموزان مطالب و موضوعات روز دنیا آموزش داده شود و آنان را همگام با تحولات روز دنیا پیش برد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز نصیری، مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ یک ری، در جمع راهبران آموزشی مقطع ابتدایی و سرگروه های درسی مقطع متوسطه گفت: درعصر جدید مي بايست به دانش آموزان مطالب و موضوعات روز دنیا آموزش داده شود و آنان را همگام با تحولات روز دنیا پیش برد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری ضمن تأکید بر این امر که رایانه و عصر اطلاعات، نحوه تدریس و ارزشیابى و برنامه هاى درسى مدارس را تغییر داده و مى دهد، در مدارس جدید دانش آموزان مى آموزند تا انبوهى از اطلاعاتى را که از اینترنت مى گیرند پردازش کنند و از این اطلاعات در جهت یادگیرى بیشتر استفاده کنند، گفت: همچنین آنها مى توانند با منابع علمى جهان ارتباط برقرار کنند.

نصیری در ادامه با اشاره به این که یکی از بزرگ ترین موضوعاتی که آموزش و پرورش ما هم در عصر جدید می تواند به آن بپردازد ایجاد سیستم آموزش فعال در کلاس های درس است تا دانش آموز فکر کند و کار کند و معلم افکار دانش آموزان را هدایت کند، خاطر نشان کرد: به عبارتی لازم است آموزش و پرورش از حالت حافظه محوری خارج شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ یک ری در ادامه ضمن تأکید بر این امر که همچنین لازم است حداقل آموزش ها و مهارت هایی که دانش آموزان برای ورود به عرصه کار و زندگی نیاز دارند به آنها داده شود، اظهار داشت: این آموزش هم فقط سواد خواندن و نوشتن نیست. چراکه مفهوم سواد درجهان امروز تغییر کرده است.

این مقام مسئول تاكيد كرد: نظام های آموزشی بسیاری ازکشورها هدف ایجاد مهارت های غیر درسی را برای ورود به بازار کار و افزایش آستانه تحمل و بردباری برای مواجهه با پیچیدگی های جوامع امروزی جدی می گیرند.

وي گفت: واقعیت این است که بر اساس شیوه های جدید آموزشی دنیا، دیگر نظام های آموزشی انبوهی از اطلاعات ریز را آموزش نمی دهند و شیوه حافظه محوری را کنار گذاشته اند و توانایی حضور ذهن، تشخیص، انتخاب، استدلال و مشارکت را می آموزند.

به اشتراک بگذارید :