13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ ۱۱:۱۰:۰۹
کد مطلب:  1365751
همزمان با گرامیداشت هفته معلولین و در راستای رفع مشکلات دانش آموزان استثایی صورت گرفت؛
دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان با نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی

همزمان با گرامیداشت هفته معلولین و با هدف پیگیری امور مربوط به دانش آموزان مدارس استثنایی ، مدیر کل آموزش و پرورش استان به همراه رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی و کارشناسان مربوطه ، با نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، در ابتدای این دیدار صمیمانه،حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته معلولین و قدردانی از زحمات و تلاش‌های نمایندگان استان، علی الخصوص در حوزه آموزش و پرورش اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۲۵۰۰ دانش آموز استثنایی در نواحی یک و دو زنجان در قالب 24 آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند که ۳۸۲ معلم نیز آموزش این عزیزان را بر عهده دارند.

وی افزود: همکاران فرهنگی شاغل در این حوزه، یکی از بی ادعا ترین  و باانگیزه ترین همکاران ما هستند که با وجود مشقت و سختی کار در این حوزه، زحمات زیادی را متحمل شده و با جان و دل در این بخش به فعالیتهای آموزشی و پرورشی مشغولند.

مظفری ادامه داد: یکی از مشکلات جدی ما در مدارس استثنایی این است که این آموزشگاه ها برای دانش آموزان عادی تعبیه و احداث شده‌اند و مختص فعالیت های این گونه دانش آموزان نیستند و باید برای تحصیل آنها  مناسب سازی شوند که در این رابطه نیاز هست مشکلات آنها پیگیری و رفع گردد.

مظفری در ادامه تصریح کرد: مدارس مختص دانش‌ آموزان استثنایی حتی الاامکان باید در مرکز شهر احداث شوند تا دسترسی به این گونه مدارس از هر لحاظ راحت تر باشد چرا که خانواده های دارای فرزندان معلول ذهنی یا جسمی، معمولا از لحاظ هزینه نیز در مضیقه هستند.

 

در ادامه این جلسه مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنی از حضرت امام خمینی(ره) که خدمت به معلولین را خدمت به نبی اکرم(ص) دانسته اند اظهار داشت :یقیناً همه شما نیز که در این راه قدم بر می دارید نزد خداوند بزرگ دارای اجر و پاداش هستید که امیدوارم در این راه موفق و سربلند باشید. وی افزود: برای پیگیری موانع و مشکلاتی که در این نشست مطرح شد نیاز به برگزاری جلسات مشترک می باشد تا به صورت جدی و مستمر برای رفع این مشکلات تلاش شود.

طاهری اضافه کرد: البته  از زمانی که آقای مظفری زمام امور آموزش و پرورش را بر عهده گرفته اند به طور جدی پیگیری امور هستند که بنده نیز به نوبه خود از ایشان تشکر می کنم .

وی در پایان سخنان خود قول مساعد داد  که نیازها و مشکلات مطروحه  را از طریق مسئولین و دستگاههای ذیربط در سطح کشوری و استانی پیگیری نماید.

 

 در ادامه این نشست فاطمه باغبانی رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ،گزارشی از وضعیت نیروی انسانی ،گروه های تحت پوشش و افتخارات و موفقیت های دانش آموزان استثنایی در مسابقات فرهنگی، هنری ، ورزشی و چالشها و موانع موجود را تشریح نمود.

به اشتراک بگذارید :