27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ ۰۹:۴۲:۵۵
کد مطلب:  1365587
ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی جشنواره فرهنگی هنری "فردا" سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹

در راستای برگزاری سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ و با توجّه به شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کووید ۱۹ و لزوم رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی و مراقبت از سلامت دانش آموزان و فرهنگیان ، شیوه نامه اجرایی این جشنواره ابلاغ شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در این ابلاغ  ضمن تأکید بر اجرای دقیق نامه شماره ۱۶۱۲۰۹ تاریخ 3/۹/1398 با موضوع «شیوه نامه اجرایی جشنواره فرهنگی هنری فردا» به پیوست جداول عناوین رشته‌ها و گرایش‌های جشنواره که معطوف به شرایط برگزاری غیرحضوری می‌باشد صرفاً ویژه سال تحصیلی ۹۹ بازنگری شده و به منظور ابلاغ به مدارس سراسر استان اعلام می‌شود:
اطلاع رسانی به مدارس در خصوص رشته‌ها و گرایش‌ها در کمترین زمان ممکن انجام شود.
به غیر از بخش «نقد» که موضوعات آن ارائه خواهد شد در سایر رشته‌ها و گرایش‌های جشنواره انتخاب موضوع «آزاد» است و دانش‌آموزان می‌توانند برابر نظر و سلیقه خود در هر زمین‌های به خلق اثر بپردازند.
تبصره: بدیهی است آثاری که به مرحله کشوری راه پیدامی‌کنند، در صورتی که متناسب با بخش‌های جنبی جشنواره باشند از سوی معاونت یا نهاد مورد نظر تقدیر خواهند شد.
برگزاری جشنواره در تمامی مراحل مدرسه، منطقه/ شهرستان، استان و کشوری در سال ۹۹ به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد.
استفاده از بستر سامانه همگام برای ثبت نام و ارسال اثر و بستر شاد برای اطلاع رسانی و تشویق دانش آموزان به حضور و اجرای برخط جشنواره در مراحل مختلف مورد تأکید است.
دراین دوره از جشنواره اجرای برنامه‌های گروهی به دلیل شرایط خاص کشور امکان پذیر نیست و درصورت تغییر شرایط بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.
در کلیه گرایش‌ها و رشته‌های جشنواره امسال تأکید بر اجرای اثر به صورت تک نفره و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد انتظار است.
در بخش کانون‌های فرهنگی تربیتی جدول رشته‌ها و گرایش‌های جدید ارسال شده است.
فرم‌های داوری و مقررات جشنواره به استثنا موارد مربوط به برگزاری جشنواره حضوری کماکان براساس کتاب «راهکار نامه» و بخشنامه شماره ۱۰۹۳۰ تاریخ 29/۱/1397خواهد بود.
پوستـر و تیـزر جشنواره از طریق سایت art-fh.medu.ir/faاطلاع رسانی خواهد شد.
کانال جشنواره فرهنگی هنری در شبکه شاد نیز به نشانی fardafestival@ برای اطلاع رسانی اخبار و برنامه‌های جشنواره مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
ثبت نام در جشنواره و ارسال آثار در جشنواره فرهنگی هنری فردا کماکان از طریق سامانه همگام برنامه ریزی شده است و باید از این سامانه استفاده شود.
برای دریافت متن کامل اطلاعیه و جداول رشته ها و گرایش ها به تفکیک دوره های تحصیلی اینجا کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :