15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ ۱۴:۵۰:۱۱
کد مطلب:  1364935
رشد ۲۱ درصدی اعتبارات عمرانی سازمان نوسازی مدارس کشور در لایحه بودجه ۱۴۰۰

مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ رشد ۲۱ درصدی را نشان می دهد که بیانگر توجه ویژه دولت به این بخش است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه وضعیت منابع بودجه سازمان نوسازی مدارس کشور در لایحه بودجه 1400 نسبت به سال 1399 رشد 21 درصدی را نشان می دهد، گفت: این رشد در حالیست که اعتبارات عمرانی کشور افزایش 18 درصدی داشته و براین اساس سهم سازمان نوسازی مدارس کشور از اعتبارات پیوست یک بودجه عمرانی کشور که در سال جاری 4.39 درصد بود به 4.50 درصد افزایش یافته است.

معاون وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: از دی‌ماه سال 1396 تاکنون برنامه جامعی جهت ساماندهی و افزایش اعتبارات عمرانی سازمان نوسازی مدارس در دستورکار قرار گرفته است، با وجود اینکه اعتبارات سازمان در لایحه بودجه 97 با کاهش 33 درصدی به 5400 میلیارد ریال رسید. با رایزنی و تلاش‌های صورت گرفته و حمایت دولت در سال های اخیر و همراهی مجلس شورای اسلامی با یک روند صعودی شاهد رشد فزاینده‌ای در اعتبارات مصوب بودیم که تاکنون نیز ادامه دارد به طوریکه در لایحه بودجه سال 1400 نسبت به سال 1396 رشد 455 درصدی را نشان می‌دهد.

به گفته دکتر رخشانی‌مهر در بخش اعتبارات هزینه‌ای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز شاهد رشد 374 درصدی در 4 سال گذشته هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان نوسازی مدارس کشور در پیوست یک لایحه قانون بودجه 1400 شامل 10 طرح اصلی می باشد. طرح تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی نخستین بار درسال 1397 در ردیف اعتبارات تملک سرمایه ای قرار گرفت که نشانگر توجه و اهتمام جدی به بحث تکمیل و اتمام طرح ها و پروژه های نیمه تمام است که با جدیت دنبال می‌شود.

وی تاکید کرد: بنا به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، یکی از مهمترین برنامه‌هایی که برای امسال پیش بینی شده، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است و بر همین اساس اهتمام  و اولویت ویژه ای برای تکمیل طرح های نیمه تمام وجود دارد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور بیان کرد: علاوه بر این در لایحه بودجه سال 1400 که هفته پیش تقدیم مجلس شورای اسلامی شد، سهم سازمان نوسازی مدارس کشور از عوارض گاز ( بند ب ماده 65  قانون الحاق 2) به منظور تامین و تعمیر سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی هنرستان‌ها از 20 درصد به 40 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: همچنین دو طرح کمک به تامین تجهیزات آموزش مجازی برای دانش آموزان مناطق محروم و احداث، توسعه و تعمیر سرویس بهداشتی و آبخوری مدارس نیز به عنوان یک طرح جدید در لایحه بودجه 1400 آمده‌است، همچنین طرح ارتقای شاخص فضاهای آموزشی در استان‌های کرمان، هرمزگان، آذربایجان غربی و خوزستان به منظور توسعه عادلانه دسترسی به فضاهای آموزشی و کاهش فاصله در سرانه فضاهای آموزشی مناطق مختلف در لایحه بودجه سال 1400 افزوده شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس در پایان ضمن قدردانی از زحمات مجموعه سازمان برنامه و بودجه و نگاه مثبت نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بهره‌مندی مناسب از این فرصت‌ها در قانون بودجه نیازمند تلاش، پیگیری و تسلط مدیران و همچنین تشکیل کمیته‌های اجرایی برای دستیابی به نتیجه مطلوب است.

به اشتراک بگذارید :