26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ ۰۷:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1363929
هفتمین جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی در مناطق 21 گانه شهرستان‌های استان تهران

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از ابلاغ "رهنمود اجرایی و پایدار جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی" به مناطق 21 گانه استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی در تشریح این خبر گفت: این شیوه‌نامه، با ارائه رهنمود مدون، رقابت میان دبیران درس تفکر و سبک زندگی را تبیین نموده است.

وی در ادامه گفت: یکی از اهداف جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی، به اشتراک گذاشتن دانش همکاران و فراهم نمودن فضایی شاد برای بروز استعدادهای دبیران درس مذکور می­‌باشد، همچنین اصلاح و بهبود روش­های سنتی در تدریس این درس یکی دیگر از اهداف مهم این جشنواره است تا همکاران بتوانند با روش­های نوین یاددهی- یادگیری، در یک تجربه عملی، الگوهای تازه­‌ای را در تدریس این درس به سایر همکاران معرفی نمایند و  دانش‌افزایی مرتبط با مفاهیم این درس صورت پذیرد.

هاشمی افزود: امسال این جشنواره با توجه به وضعیت روز جامعه و آموزش مجازی، بدون حضور دانش‌آموزان، اجرا خواهد شد و همکاران شرکت کننده در این جشنواره، جنبه­‌هایی جدید از خلاقیت در تدریس را به نمایش خواهند گذاشت، کلیه دبیران درس تفکر و سبک زندگی شامل مربیان و معاونین پرورشی، مشاوران و سایر دبیران درس تفکر و سبک زندگی، می‌توانند با ارائه طرح درس و فیلم تدریس از دروس اعلام شده در جشنواره مذکور شرکت نمایند.

این مقام مسوول محتوای آموزشی جشنواره درس تفکر و سبک زندگی را در دو محور درس‌های آداب و مهارته‌ای زندگی و تفکر و پژوهش عنوان کرد.

وی مراحل اجرایی مربوط به برگزاری جشنواره را شامل ارسال شیوه‌نامه، جمع‌آوری و داوری آثار ارسالی به صورت غیر حضوری در سطوح منطقه و استان و انتخاب و ارسال 16 اثر برگزیده به دبیرخانه کشوری جشنواره مستقر در استان یزد برشمرد.

هاشمی در پایان گفت: ان‌شاءالله با حضور فعال همکاران در جشنواره،  بتوانیم در راستای اهداف سند تحول بنیادین و کاربست روش­های تربیتی مؤثر، زمینه ساز رشد و شکوفایی دانش‌آموزان عزیز سرزمینمان باشیم.

به اشتراک بگذارید :