23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ ۱۱:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1363063
پرسش مهر ریاست جمهوری با هدف مشارکت اجتماعی و فرهنگی سواد آموزان برگزار می شود

معاون سواد آموزی استان زنجان گفت: مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری ویژه سواد آموزان دوره انتقال در سال 99 در سراسر استان برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،فرحناز فتحی با اشاره به اهمیت تداوم فعالیتهای جنبی برای سواد آموزان افزود: یکی از روشهای تعمیق یادگیری ارتقاء سطح مشارکت سواد آموزان در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی با توجه به زیست بوم جدید است.

وی ادامه داد : مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری با هدف گسترش و ترویج فرهنگ پرسش گری، جستجوگری می تواند موجب تقویت قدرت تفکر و خلاقیت در سواد آموزان شود.

معاون سواد آموزی استان زنجان با بیان اینکه ایجاد حساسیت نسبت به مسایل اجتماعی در تمام لایه های جامعه به ویژه سواد آموزان بزرگسال منجر به هم افزایی و احساس مسئولت بیشتر می شود، تصریح کرد:بکار گیری مهارت های مختلف از جمله مهارت مطالعه، نوشتن و تفکر زمینه ساز حس خودباوری و تکامل و سازگاری بیشتر بزرگسالان با مسایل اجتماعی است که به طور غیر مستقیم نقش موثری در حوزه تربیت و نسل آینده ساز این جامعه نیز دارد.

فتحی موضوع مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری را متناسب با شرایط وضعیت کشور در حوزه سلامت ووظایف فردی و اجتماعی افراد عنوان کرد و گفت: موضوع مسابقه در قالب3 سوال درخصوص مقابله با ویروس کرونا، چگونگی یاری رساندن به اعضاء مبتلا به کرونا و نحوه پیشگیری از ابتلا به کرونا طراحی شده است.

معاون سواد آموزی استان اذعان کرد: این مسابقه در قالب انشاء نویسی با درنظرگرفتن زیست بوم جدید در هفته سواد آموزی از یکم تا 7 دی در سطح کلیه کلاسهای دوره انتقال استان برگزار شده و اسامی نفرات برتر به منظور انتخاب سواد آموز برتر ملی به سازمان نهضت سواد آموزی ارسال خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :